Katalógus nemi sztereotípiák nélkül
Ha azt mondom, a nemek közötti megkülönböztetés elleni harc, akkor azt mondod, Svédország. Merthogy a svédek élen járnak abban is, amit angol kifejezéssel „gender equity”-nek neveznek...
A könyvek és a túlzott elvárások
Miért van az, hogy mostanában szinte gombnyomásra dől a panasz és a keserűség mindenkiből, ha csak szóba kerül a gyereknevelés és az anyaság? Arról persze mindenkinek más a véleménye, hogy ennek mi az oka.
A show-biznisz világa gyerekszemmel
Te mire lennél képes be nem teljesült álmaidért? Ha Amerikában tennénk fel ak érdést, sokan rögtön rávágnák: ááá, a gyermekszépségversenyek világa, toddlers and tiaras... És nem mindenki lelkesedne a téma hallatán.
Autizmus és oltások Donald Trump szerint
Még csak pár nappal van mögöttünk az Autizmus Világnapja. Az Egyesült Államokban például az egész áprilist az autizmusnak szentelik. Hogy minél többet tudjanak az emberek erről az állapotról, lehetőleg hiteles, megbízható információk alapján.
Ha megölöd magad, a barátod leszek!
Hogy pontosan mi történt? Ott állt a gyerek a szoba közepén és két robotot épített éppen. Az egyik Harry, amásik Matthew. Aki akkor játszik vele, ha előbb megöli magát hozzá. Anya, azt hogy kell csinálni?
Ezt eszed, mert én azt mondtam!
Képzeljük el azt az – egyébként teljesen valószínűtlen – esetet, hogy egy kisiskolás vagy kamasz anyukája arról panaszkodik, hogy hiába tudja ő az elveket, hiába tesz meg minden tőle telhetőt, a kétszer kettő nem mindig négy, a gyerek nem és nem eszi meg a brokkolit (vagy más zöldséget).
Előbb örökbe fogadták, aztán visszavitték
Dél-amerikai szappanoperába illő történet: a 15 hónapos ikreket előbb örökbe fogadják, aztán nem sokkal később egy titokzatos férfi jelenik meg az örökbefogadást intéző ügynökség irodájánál, a gyerekeket gyorsan a lépcsőre teszi, majd amilyen hirtelen jött, úgy távozik.
Pedofília: a büntetés kasztrálás
Betegség? Ferde hajlam? Bűncselekmény? A vélemények megoszlanak, az viszont biztos, hogy sokunknak rögtön a pedofília jut eszébe, ha valami olyannal akarunk példálózni, aminél nagyobb szemétséget nem nagyon lehet elkövetni gyerekek ellen.
Megbántad, hogy Eufrozina lett a neve?
Miközben a szülők jelentős része igyekszik olyan nevet találni a gyerekének, ami aztán amolyan „védjegyként” egész életében elkíséri, a nagy igyekezetben sokszor mellélőnek, aztán később bánják a rossz névválasztást.
Harminc nő ad anyatejet két gyereknek
A mese úgy kezdődik, hogy élt valahol egy nő, aki nagyon szeretett volna gyereket. Egyszer jó régen, lehetett vagy 19 éves, azt álmodta, hogy születik egy kislánya, akit Reverie-nek hívnak. Na, azóta ez lebegett a szeme előtt.
Na ugye, hogy megfulladt két csecsemő?
Egy ikerpár meghalt Idahóban. A halottkém jelentése szerint idegenkezűség nem történt, a háromhetes kisfiúk megfulladtak, miközben szüleikkel a közös családi ágyban aludtak.
Nem ér a nevem! - a jó és rossz nevekről
Annyit érsz, amennyit a neved ér − állítják (most már sokadszor) − a felmérések és a kutatók. A névválasztás ugyanis sok mindent megszab az életben. pedig nem biztos, hogy ez az ok és az okozat.
Csizmás Kandúr toleranciára tanít
Milyen dolog az, hogy a többségnek figyelembe kell venni a kisebbség jogait, főleg ebben a gazdasági helyzetben!? Miért kéne rámpát építeni a kerekesszékeseknek vagy a kismamáknak sok pénzért?
Kisiskolás leckék empátiáról és toleranciáról
Először valahol az Egyesült Államokban született meg az ötlet: mi lenne, ha a gyerekeket időnként bevinnék az idősek otthonába? Az elképzelést tett követte, s az eredmények magukért beszélnek.
