Becsült olvasási idő: 1 perc
Na ugye, hogy megfulladt két csecsemő?

Egy ikerpár meghalt Idahóban. A halottkém jelentése szerint idegenkezűség nem történt, a háromhetes kisfiúk megfulladtak, miközben szüleikkel a közös családi ágyban aludtak.

A kis Gabriel és Tryce halálával kapcsolatban kezdetben gyanús körülmények merültek fel, ezért kezdtek vizsgálódni a hatóságok. A Bannock megyei halottkém azonban végül arra jutott, hogy nincs szó idegenkezűségről, az ikrek egyszerűen megfulladtak a családi ágyban, ahol a szüleikkel együtt aludtak.

A halottkém, Kim Quick ezt mondta az esettel kapcsolatban: „Szeretném felhívni a szülők figyelmét arra, hogy a babával egy ágyban alvás rendkívül veszélyes szokás.” Ennek alátámasztására rögtön egy riasztó statisztikát is idéz a Pediatrics című lapból, miszerint 1984 és 2004 között a négyszeresére emelkedett azon csecsemők száma, akik kísértetiesen hasonló körülmények között haltak meg fulladás következtében. És  idézi az amerikai gyermekgyógyász társaság (AAP) állásfoglalását is azzal kapcsolatban, hogy a közös ágyban alvás (angol szóval bed-sharing) valóban veszélyes , mert a felnőtt álmában könnyen ráfordulhat, ráfeküdhet a pici testre, de az is előfordulhat, hogy a baba feje beszorul a fal és matrac közé, vagy éppen úgy fullad meg, hogy hasra fordulva arca a matracba vagy a párnába süpped. Éppen ezért a szakemberek ehelyett a room-sharing gyakorlatát javasolják (azaz azonos helyiségben, de külön ágyban alvást).

A történet kerek, megvan az elrettentő precedens és a higgadt tanácsadás. Ezzel csak két baj van, melyek ráadásul össze is függnek egymással.

A teljes cikket itt olvashatja.