Most éppen egy európai randioldal felmérése alapján jutottak arra az – egyáltalán nem forradalmi – felismerésre, hogy a nevünk és későbbi sorsunk között összefüggés van. A szerencsétlen névválasztás ugyanis rombolja az önbecsülést, károsítja a szociális képességeket, valamint a társ- és párkapcsolatokat, és a furcsa nevű gyerekekből később nagyobb arányban válik dohányos, és több az aluliskolázott is.
Valószínűleg van összefüggés, annál is inkább, mert már sokszor bizonyították, ezért lehet benne valami. De túl sokszor esünk abba a hibába, hogy a kapcsolatot automatikusan ok-okozati kapcsolatként értékeljük. Ne tegyük. Hogy miért?
Ha a teljes cikket szeretné olvasni, itt megteheti.
