A gyógyszerek mentik meg az országot
Román Balázs szerint a legnagyobb reklámbüdzséjű iparág kreatívszínvonala üdítően javulni látszik. Reklámkritikák következnek a nyomtatott Kreatív Magazin novemberi lapszámából.
Nektek kell hazamenni!
Nem árt, ha egy reklámban a beszélő, mozgó embereken kívül van valami történet is.
Kell még gondoskodás a kis Kökinek
Nagy lendülettel és vastag pénztárcával érkezett a semmiből a hazai hirdetők csapatába a Köki Terminál. Kritika.
Kipróbálták, tényleg halott
Amikor színészek vagy statiszták belenéznek a kamerába, és egy termékről elmondják, hogy az jó, ők kipróbálták, és tényleg működött, az általában nem az a reklámklisé, amit pozitív példaként szokás említeni.
Drága unalom a Moltól
Miért nem sikerült a Mol nyár elejétől sugárzott, drága imázsreklámja? Román Balázs reklámkritikája.
Húsz százalék
Amikor a reklámversenyeken a társadalmi célú kategóriákat zsűrizik a komoly kommunikációs szakemberek, mindig elkezdődik a feszengés.
Négy csodás magyar reklám
A tavasz nem szarozott, illatos reklámcsokrot hozott. Meki, Jupi, Mindi, SióTudják, hogy kell ezt csinálni jól!
Norvég pénzégetés
Normális az, hogy egy milliárdokat reklámra költő cégről azért nem írom meg, hogy mennyire rettenetes, amit csinálnak, mert állandóan azt érzem, hogy döglött lóba nem ér rúgni? Nem normális, úgyhogy kezdjük!
A Provident reklámok igenis jók
Azért is meg fogom dicsérni a Providentet, hiába megy a hümmögés és a fikázás megszokásból.
Kismamák, Spielmann és Román a Lenorról
A Kreatív kritikusa szerint erőtlen lett a Lenor integrált kampánya. Szabadon kószáló kismamáknak tetszik az ötlet, de nem hallottak a kampányról. Az alkotók elmondják saját szempontjaikat.
A Vilmos nem pálinka
Különleges reklám-élménnyel ajándékozta meg a magyar lakosságot a Zwack, de vajon mi köze a természetnek a Vilmoshoz?
Csecsen föld, érti?
A Budapesti taxicégek képtelenek összehozni egy tisztességes reklámot. Ízléstelenség, fájó szóviccek és árverseny. Pedig lehetőség lenne sok. Román Balázs kritikája a taxicégek reklámjairól.
Legalább nem egy út menti trafóház ugrik be
A hazai termelők és termékek iránti elkötelezettségéről szól a Spar hosszú reklámfilmje. Nem annyira hiteles.
Miért borzalmas az Erste kampánya?
Elbúcsúzott az Erste a mesefiguráktól, helyette vodafone-os reklámklónnal mondja el, hogy a rendezett pénztárca sikeressé tesz.
