Az átadáson jelen volt Fónagy János, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium államtitkára és Bús Balázs, Óbuda-Békásmegyer polgármestere.
A legjelentősebb támogató Szerencsejáték Zrt., képviseletében Zsiga Marcell ügyvezető igazgató Szent Margit Kórházért emlékplakettet, míg a kampányhoz nyújtott támogatás elismeréseként a TV2, a Noguchi Portell Novelli ügynökség és a MITO Reklámügynökség oklevelet vehetett át.
A Szent Margit Kórház Fejlesztéséért Alapítvány, a Pilishegyi János Alapítvány Kórházzal közösen elindított közösségi akciójának célja az egészségügyi intézmény központi műtőjének teljes felújítása, széles körű társadalmi összefogással. Az intézmény vezetése 2014 tavaszán döntött úgy, hogy új műtő építésébe kezd. Ami különösen izgalmassá tette az elgondolást, az a finanszírozás módja. A most megcélzott felújítás pedig egyfajta kísérleti projektként indult: a vállalati és a civil szféra összefogására alapozott, azzal a céllal, hogy a társadalmi kooperációnak köszönhetően mielőbb elkezdődhessenek a fejlesztések.
Az adománygyűjtés 2014 októberében indult és 2015. év végéig tart. A műtőfejlesztés első lépéseként a laparoszkópiás műtő felújítását és korszerű eszközökkel történő felszerelését határozták meg, hiszen a központi műtő teljes rekonstrukciója milliárdos nagyságrendű beruházás, míg a laparoszkópia fejlesztése 100-120 millió forint forrást igényelt.
Ma már bátran kijelenthető, hogy a forrásteremtő és egyben közösségépítő kampány sikeres volt, hiszen az országos kereskedelmi TV-től az önkormányzatokon és vállalkozásokon át az óbudai polgárokig nagyon sokan csatlakoztak és támogattak a kampányt.
Ennek köszönhetően fél év alatt annyi pénz gyűlt össze, hogy a kórház megvásárolhatta az endoszkópos műtő vadonatúj, korszerű eszközeit.
Nem lehetett volna elérni ezt a sikert, ha olyan sokan nem csatlakoztak volna, mert felismerték, hogy egy jó ügyért lehet tenni. A Noguchi Novelli és a MITO ügynökségek már a projekt kitalálásában és előkészítésében is ott álltak, az ő szakértelmük és kreativitásuk nélkül biztos nem jutunk el idáig.
Mint ahogy a nyilvánosság erejét sem lehetett volna ilyen mértékben kihasználni, ha média partnerként nem nyújtott volna ehhez felületet és támogatást a TV2, a Centrál Média, a Professional Publishing, valamint a HVG, a Heti Válasz, az Óbuda újság és még sokan mások.
És persze ez is kevésnek bizonyult volna a kampány kiemelt támogatói nélkül: a Szerencsejáték Zrt már 2013-ban is jelentős támogatást nyújtott nagy értékű orvosi berendezések beszerzéséhez a gasztroenterológiai és a kardiológiai betegek ellátásához, és most a műtőkampányt is jelentős összeggel támogatta a Nemzeti Fejlesztési Minisztériummal egyetértésben.
Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata, Bús Balázs polgármester vezetésével, valamint a Fővárosi Önkormányzat Tarlós István főpolgármester irányításával már az önálló Szent Margit Kórház létrejöttében is elévülhetetlen érdemeket szerzett, és azóta is rendszeresen segíti, támogatja a Kórház fejlődését. Így történt ez most is, hiszen 15 illetve 20 millió forinttal járultak hozzá a laparoszkópos eszközök beszerzéséhez.
Dr. Badacsonyi Szabolcs főigazgató az Infó Rádiónak nyilatkozott. Az interjút itt tudja meghallgatni.
