Egészség Akadémia: élet az infarktus után
A rehabilitáció ugyanis nem rövid, hanem egy életen át tartó folyamat – hangsúlyozta előadásában Dr. Páder Katalin, a Szent Margit Kórház Kardiológiai Rehabilitációs Osztályát vezető főorvos november 30-án, az Egészség Akadémia előadásán, az Óbudai Művelődési Központban.
A menedzserszűrés nyertesei
A saját egészségükért sportolókat jutalmazta a Szent Margit Kórház teljeskörű szűrővizsgálattal. Azokat, akik az Óbuda Sport és Szabadidő Nonprofit Kft. futó és kerékpáros rendezvényein magas teljesítményt nyújtottak.
Győztesek szűrése
Immár másodszor jutalmazta a Szent Margit Kórház azokat az óbudaiakat, akik sikeresen vettek részt a kerületi sport és szabadidő rendezvényeken, vagyis rendszeres mozgással tesznek egészségükért.
Schöpf-Merei Ágost emlékérmet kapott Katona Ferenc professzor
Schöpf-Merei Ágost emlékérmet kapott a Szent Margit Kórház Fejlődésneurológiai Osztály alapítója, Katona Ferenc professzor a Magyar Gyermekorvosok Társaságától. A Fejlődésneurológiai Osztály a veleszületett agyi károsodások kivizsgálásával és terápiájával foglalkozik az egész országra kiterjedően.
Aláírásgyűjtés a Szent Margit Kórház fejlesztéséért
A Szent Margit Kórház támogatja azt a civil kezdeményezést, amelyet az Óbuda Baráti Kör Egyesület indított el, s amelynek célja, hogy a kormányzat döntéshozóinak figyelmét az intézmény fejlesztésének szükségességére irányítsa. Az Egyesület kezdeményezése mellé állt Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata, valamint Tarlós István, Budapest főpolgármestere, több agglomerációs település polgármestere, közismert személyiség és művész.
Új műszert kapott a Fejlődésneurológiai Osztály
Tíz kórház és három mentőállomás, köztük a Szent Margit Kórház is részesült a K&H gyógyvarázs gyermek-egészségügyi program országos pályázatának összesen 20 millió forint értékű támogatásában.
