Aláírásgyűjtés a Szent Margit Kórház fejlesztéséért
A Szent Margit Kórház támogatja azt a civil kezdeményezést, amelyet az Óbuda Baráti Kör Egyesület indított el, s amelynek célja, hogy a kormányzat döntéshozóinak figyelmét az intézmény fejlesztésének szükségességére irányítsa. Az Egyesület kezdeményezése mellé állt Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata, valamint Tarlós István, Budapest főpolgármestere, több agglomerációs település polgármestere, közismert személyiség és művész.
Átadták az új endoszkópos műtőt
Sikeresnek bizonyult a Szent Margit Kórház műtőfejlesztési kampányának első szakasza. Ennek köszönhetően a műtött betegek lábadozása, gyógyulása lerövidülhet, hamarabb térhetnek vissza szeretteik körébe, illetve állhatnak ismét munkába.
A Szent Margit Kórház jövője
A Szent Margit Kórház jövőjével is foglalkozik a most induló Lokál hetilap, első, a III. kerületieknek szóló száma. A cikkben Bús Balázs, Óbuda-Békásmegyer polgármestere és dr. Badacsonyi Szabolcs a Szent Margit Kórház főigazgatója fejti ki álláspontját, a Budát esetlegesen érintő kórházfejlesztésekről és a Margit Kórház jövőjéről.
A beteget kell finanszírozni, nem a kórházat
A Szent Margit Kórház gazdálkodásáról és fejlesztéséről készült Napi Gazdaságban megjelent interjú arra is választ ad, minként lehet elkerülni az adósságcsapdát.
Sikeres műtőkampány
Sikeresnek bizonyult a Szent Margit Kórház műtőkampánya. Fél év alatt több mint 120 millió forint gyűlt össze az adományozók jóvoltából, ennek köszönhetően a kórház megkezdhette az új laparoszkópos eszközök beszerzését.
APS szűrés a vetélés megelőzése érdekében
Dr. Raft Miklós, a Szent Margit Kórház szülész-nőgyógyász főorvosa egy olyan vizsgálatsorozat indításáról számol be, aminek célja a véralvadás zavarával (koagulopátiával) járó antifoszfolipid szindróma (APS) szűrési programjának a bevezetése.
"Az orvosok boldog emberek"
Különleges kitüntetésben részesült tavaly év végén dr. Polner Kálmán, a Szent Margit Kórház Nephrológiai Osztályának osztályvezető főorvosa: az Astellas-díj - Az Év Orvosa pályázaton, ahol a szakma és a betegek internetes szavazása alapján elismerő oklevelet kapott. A díjról, szakmáról és óbudai kötődésről kérdezte az Óbuda Újság.
Az infektológia és a gasztroenterológia határterületén – szakmák egymás közt
Dr. Prinz Gyula infektológussal Dr. Demeter Pál gasztroenterológus beszélget
