Aláírásgyűjtés a Szent Margit Kórház fejlesztéséért

Aláírásgyűjtés a Szent Margit Kórház fejlesztéséért

A Szent Margit Kórház támogatja azt a civil kezdeményezést, amelyet az Óbuda Baráti Kör Egyesület indított el, s amelynek célja, hogy a kormányzat döntéshozóinak figyelmét az intézmény fejlesztésének szükségességére irányítsa. Az Egyesület kezdeményezése mellé állt Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata, valamint Tarlós István, Budapest főpolgármestere, több agglomerációs település polgármestere, közismert személyiség és művész.

Átadták az új endoszkópos műtőt

Átadták az új endoszkópos műtőt

Sikeresnek bizonyult a Szent Margit Kórház műtőfejlesztési kampányának első szakasza. Ennek köszönhetően a műtött betegek lábadozása, gyógyulása lerövidülhet, hamarabb térhetnek vissza szeretteik körébe, illetve állhatnak ismét munkába. 

A Szent Margit Kórház jövője

A Szent Margit Kórház jövője

A Szent Margit Kórház jövőjével is foglalkozik a most induló Lokál hetilap, első, a III. kerületieknek szóló száma. A cikkben Bús Balázs, Óbuda-Békásmegyer polgármestere és dr. Badacsonyi Szabolcs a Szent Margit Kórház főigazgatója fejti ki álláspontját, a Budát esetlegesen érintő kórházfejlesztésekről és a Margit Kórház jövőjéről. 

A beteget kell finanszírozni, nem a kórházat

A beteget kell finanszírozni, nem a kórházat

A Szent Margit Kórház gazdálkodásáról és fejlesztéséről készült Napi Gazdaságban megjelent interjú arra is választ ad, minként lehet elkerülni az adósságcsapdát.

Sikeres műtőkampány

Sikeres műtőkampány

Sikeresnek bizonyult a Szent Margit Kórház műtőkampánya. Fél év alatt több mint 120 millió forint gyűlt össze az adományozók jóvoltából, ennek köszönhetően a kórház megkezdhette az új laparoszkópos eszközök beszerzését.

APS szűrés a vetélés megelőzése érdekében

APS szűrés a vetélés megelőzése érdekében

Dr. Raft Miklós, a Szent Margit Kórház szülész-nőgyógyász főorvosa egy olyan vizsgálatsorozat indításáról számol be, aminek célja a véralvadás zavarával (koagulopátiával) járó antifoszfolipid szindróma (APS) szűrési programjának a bevezetése.

"Az orvosok boldog emberek"

"Az orvosok boldog emberek"

Különleges kitüntetésben részesült tavaly év végén dr. Polner Kálmán, a Szent Margit Kórház Nephrológiai Osztályának osztályvezető főorvosa: az Astellas-díj - Az Év Orvosa pályázaton, ahol a szakma és a betegek internetes szavazása alapján elismerő oklevelet kapott. A díjról, szakmáról és óbudai kötődésről kérdezte az Óbuda Újság.

Az infektológia és a gasztroenterológia határterületén – szakmák egymás közt

Az infektológia és a gasztroenterológia határterületén – szakmák egymás közt

Dr. Prinz Gyula infektológussal Dr. Demeter Pál gasztroenterológus beszélget