Minden, amit az ellenzék médiapolitikai terveiről tudni érdemes
Regionális közmédia, befagyasztott állami hirdetések, a Big Tech adóztatása, kétharmad híján párhuzamos intézmények és jogszabályok betartatása. Elolvastuk az ellenzéki összefogás részletes médiapolitikai javaslatát.
Polyák Gábor veszi át az ELTE Média vezetését
Hammer Ferencet váltja.
Nonprofit kft-vé alakul a Mérték
A Pécsi Tudományegyetemmel való együttműködésben nonprofit kft-vé alakul a Mérték és Médiaelemző Műhely, melynek többségi tulajdonosa Polyák Gábor alapító.
Polyák: Jó a Neo FM taktikája a csődvédelemmel
Polyák Gábor médiajogász szerint jó taktika volt a Neo FM részéről, hogy csődvédelmet kezdeményezett, mert a törvény így védelmet nyújt neki azokkal szemben, akiknek tartoznak, így a Médiatanáccsal szemben is, ugyanakkor az sem kétséges, hogy a Médiatanács a médiatörvény alapján jogosan mondta fel a rádió szerződését. Kérdés, a bíróság melyik törvényi hivatkozást fogadja majd el.
Szükséges vagy túlszabályozás?
Az Alkotmánybíróság médiaszabályozást érintő döntését értelmező közös tanulmányát mutatta be Koltay András és Polyák Gábor az ELTE Jogi Karán. A két médiajogász lényeges kérdésekben továbbra sem ért egyet az új szabályozással kapcsolatban, de ez mindkettejük szerint rendben is van így. Míg Polyák örülne, ha a szabályozás nem lenne ennyire széleskörű és emiatt kevesebb munkája lenne, Koltay András továbbra is szükségesnek tartja, hogy az állam a megváltozott technológiai és piaci helyzetben ne csak az elektronikus médiát szabályozza.
Mértéket szabnak a médiának
Az Open Society Institute (OSI) kezdeményezésére a Médiatanács döntéseit és a médiapiacon történő folyamatokat elemző munkacsoport alakult több magánszemély, köztük újságírók, közgazdászok, jogászok részvételével.
A média sokkal bonyolultabb a jognál
A médiatörvények legnagyobb hibája, hogy jogászok írják őket. Ők ugyanis mindenben jogi problémát látnak, amit jogi eszközökkel akarnak megoldani - írja Polyák Gábor a Kreatív márciusi számában.
