Deutsch is lehet az NMHH elnöke

Deutsch is lehet az NMHH elnöke

Az Origo információja szerint újabban Deutsch Tamás a favorit a Fideszen belül, aki Szalai Annamária utódja lehet a médiahatóság élén. A Fidesz EP-képviselőjének nemcsak a pártban, hanem szakmai berkekben is vannak támogatói - írja a lap. A sajtóban megjelent találgatások eddig Koltay András médiatanács tagról és Böröcz István MTVA-vezetőről szóltak, mint lehetséges befutókról.

Nincs még meg Szalai Annamária utódja

Nincs még meg Szalai Annamária utódja

A szóba jöhető jelöltek közül csak Koltay András Médiatanács-tag felel meg a nemrég szigorított szabályozásnak, ami alapján a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság (NMHH) és a Médiatanács elnökét kiválaszthatják, ezért az igazságügyi miniszter kérdéssel fordult az Alkotmánybírósághoz - írja a Hvg.hu. A lap cikkírója arra következtet mindebből, hogy nem zárult le a jelöltkeresés.

Az MTE Koltayt jelöli az NMHH élére

Az MTE Koltayt jelöli az NMHH élére

A Magyar Tartalomszolgáltatók Egyesülete Dr. Koltay András médiajogászt, az NMHH és a Médiatanács elnökségének tagját jelöli a hatóság elnökének. 

Szükséges vagy túlszabályozás?

Szükséges vagy túlszabályozás?

Az Alkotmánybíróság médiaszabályozást érintő döntését értelmező közös tanulmányát mutatta be Koltay András és Polyák Gábor az ELTE Jogi Karán. A két médiajogász lényeges kérdésekben továbbra sem ért egyet az új szabályozással kapcsolatban, de ez mindkettejük szerint rendben is van így. Míg Polyák örülne, ha a szabályozás nem lenne ennyire széleskörű és emiatt kevesebb munkája lenne, Koltay András továbbra is szükségesnek tartja, hogy az állam a megváltozott technológiai és piaci helyzetben ne csak az elektronikus médiát szabályozza.

Berlini magyarázkodás a médiatörvény miatt

Berlini magyarázkodás a médiatörvény miatt

A magyar médiatörvényről rendeztek kerekasztal-vitát szerdán este a berlini Collegium Hungaricumban magyar és német vitapartnerek részvételével, mintegy 150 fős hallgatóság előtt. Az MTI tudósítása.