A webáruházak szigorúbb ellenőrzésekre számíthatnak a jövőben
Tarján Zoltán, a Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője ismerteti a részleteket
Közös EU-s fellépés indult a Temu ellen
Amiben a GVH is részt vesz.
Kampány a fogyasztók jogairól
Küldjük vissza a hibás árut, ne fizessük ki a kéretlenül megkapott terméket - üzeni az Európai Bizottság.
Az NMHH segíti a GVH munkáját
Együttműködési szerződést kötött a GVH és az NMHH annak érdekében, hogy hatékonyabban hangolják össze a médiapiac, az elektronikus hírközlés és a postai szolgáltatások felügyeletét, valamint a fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat regisztrálását.
Kidobta a Discoveryt a Digi
Kivette kínálatából a Discovery csatornáit a Digi, mire a Facebookon már felháborodott előfizetők követelik vissza kedvenc adóikat. A szolgáltató arra hivatkozik, hogy nem tudott megegyezni a Discoveryvel, amely pedig azt állítja, a Digi egyoldalúan szegte meg fennálló szerződésüket.
Kérdés nélkül módosít a UPC
A UPC olyan levelet küldött előfizetőinek, amelyben az áll, ráutaló magatartással kötnek velük új szerződést, amihez elég annyi is, hogy használják a szolgáltatást, vagy befizetik a levél után kipostázott csekket. Az NMHH közleményben hívta fel a fogyasztók figyelmét a fokozott elővigyázatosságra.
Kegyelemkettes a Facebooknak
Több mint harminc nemzetközi és hazai webes szolgáltatás szerződési feltételeit mutatja be közérthetően és osztályozza azokat a most induló Usersdigest.net. Az oldal indulását dr. Ormós Zoltán kedden jelentette be az Internet Hungary 2012 konferencián.
Magyar újítások az eu-s fogyasztóvédelemben
Az Európai Unió Régiók Bizottsága május eleji plenáris ülésén elfogadta az EU fogyasztóvédelmi programjához fűzött magyar véleményt. Ezzel a magyar tervezet lett a bizottság hivatalos tervezete is, fontos újításokat tartalmaz és akár húszmilliárd euró is bejöhet belőle.
Mi kerül Csonka Pici kosarába?
A Shine Budapestet bízta meg a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság a minőségi magyar termékek népszerűsítését célzó kampány lebonyolításával.
Fogyasztóvédők támadják a Telenort
A Telenor megtéveszti a fogyasztókat a Fogyasztóvédelmi Egyesületek Országos Szövetsége szerint. A telkócég azonban alaptalannak tartja a vádakat, szerintük az egyesület félreértelmezi a Telenor akciójára vonatkozó jogszabályokat.
