Az október 29-én közzétett harmadik negyedéves eredményei részeként a Reddit 29,9 millió dolláros (majdnem 12 milliárd forintos) nyereségről számolt be, 348,4 millió dolláros (nagyjából 130 milliárd forintos) bevétel mellett, ami 68 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Ez azt jelenti, hogy a vállalkozás 20 éves működése során először lett nyereséges. A tőzsdére lépés utáni első negyedévben 575 millió dollárt (215 milliárd forintot) veszített a piacon a Reddit, de ezt a veszteséget az elmúlt negyedévben 10 millió dollárra (majdnem 4 milliárd forintra) csökkentette. A jelentés szerint a Reddit napi felhasználóinak száma 97,2 millióra nőt az elmúlt hónapokban, ez 47 százalékos növekedést jelent a tavalyi év azonos időszakához képest. Ez a szám a negyedév során egyes napokon meghaladta a 100 millió felhasználót – közölte a vállalat.
Reklámbevételek és AI
A Reddit reklámbevétele 315,1 millió dollárra (majdnem 118 milliárd forintra) nőtt, míg az „egyéb” bevételei 33,2 millió dollárt (12 milliárd forintot) értek el az év elején aláírt „adatlicenc-szerződések” miatt. Mind a Google, mind az OpenAI szerződést kötött a Reddittel, hogy a posztjain képezzék ki AI-modelljeiket.
A részvényeseknek írt levelében Steve Huffman, a Reddit vezérigazgatója a felhasználók számának növekedését a platform mesterséges intelligenciával működő fordítási funkciójának tulajdonította. A Reddit tavaly kezdte meg a felhasználók számára a francia nyelvű posztok fordítását, majd ezt a funkciót kiterjesztette a spanyol, portugál, olasz és német nyelvre is. Huffman szerint a Reddit azt tervezi, hogy 2025-ig több mint 30 országra terjeszti ki a fordítás funkciót.
Az év eleji tőzsdére lépése óta a Reddit a bevételének generálásnak érdekében több változtatást is eszközölt, például reklámszerződéseket kötött a profi sportligákkal, vagy fejlesztette az „ask me anything” posztjait. Huffman még azt az ötletet is fontolóra vette, hogy a felhasználók fizetős subredditeket (aloldalak a Reddit felületén – a szerk.) hozhassanak létre.
Via: The Verge
Kiemelt kép: Facebook / Reddit

