hzs

Rovat:

Média
Becsült olvasási idő: 1 perc
Kisebb ráncfelvarrást kapott a Reddit

Az internetes fórum ikonikus figurája, a betűtípus, és az alcsatornák linkbuborékjai is megújultak egy kisebb arculatfrissítés keretében.

A december elején debütált új kinézetet a Pentagram Studio tervezte, akik már dolgoztak többek közt a Mastercardnak és a DC Comicsnak is. A Reddit 2016 óta nem esett át nagyobb ráncfelvarráson, legalábbis ami a dizájnt illeti, ezért 2022 végén a cég azzal kereste meg a Pentagramot, hogy közösen dolgozzák ki az új arculat irányvonalait. 

Forrás: Reddit

Az egyik legnagyobb lépés Snoo, a Reddit kabalájának újragondolása volt, hiszen a 2D-s fej helyett egy 3D-s, kézzel-lábbal ellátott figura reprezentálja mostantól a platformot. Emellett megújították a subredditeket (alcsatornákat) jelölő ikonokat is, más-más színekkel ellátva őket, továbbá új felosztást is kapott a főoldal. 

További újdonság a betűtípus, hiszen eddig a Reddit Sans volt használatban, most pedig a Reddit Display vár minket a fórumon. A különböző dizájnelemek eltérő időpontokban jelenhetnek majd meg a felhasználóknak, de a következő hetekben-hónapokban mindenképp véget ér az átalakulás.

(via CreativeReview, kép forrása: Reddit)