Sanders ezredes beájulna
Vasárnap este megverték a Király utcai KFC-ben az Index újságíróját, Szabó Zoltánt, miután hiába kérte az üzletvezetőtől a panaszkönyvet. A kommunikációipari tanulságokban (is) bővelkedő esetről Rényi Ádám, az Uniomedia kreatívtartalom-igazgatója írt véleménycikket a Kreatívra.
Visszatérnek a mamutok
„A mai game show üzenete az elérhetőség” – írja a reneszánszát élő vetélkedő műfaj aktuális trendjeiről Rényi Ádám, aki korábban dolgozott vetélkedőműsorok főszerkesztőjeként, szerkesztett feladványokat, több tévénél dolgozott kommunikációs munkakörökben, jelenleg pedig az Uniomedia tartalom- és kreatív megoldások igazgatója.
Playmobil-kiállítás és sok színház Rényi Ádámtól
A Csengetett, Mylord? mellett a Marica grófnő és az indiai étterem éppúgy megfér, mint rengeteg gyulai program. Rényi Ádám, az Uniomedia tartalom és kreatív megoldások igazgatójának Kultúrterrorja.
Kolosi Péternek sokáig lesz még munkája
A Toldi Moziban péntek délelőtt a Telekom által szervezett kerekasztalbeszélgetésen jártunk a többképernyős tévézésről. A beszélgetésen következő szakemberek vettek részt: Szabó Zoltán, az Index tartalomvezetője; Vörös Csilla, a Nielsen Közönségmérés ügyvezetője; Kolosi Péter, az RTL Klub programigazgatója; Rajki Annamária, a Magyar Telekom média és tartalom menedzsment igazgatója; és Rab Árpád, az Óbudai Egyetem Digitális Kultúra és Humán Technológia Tudásközpontjának kutatója. A beszélgetést Rényi Ádám moderálta. A téma a többképernyős televíziózás volt, illetve az, hogy miképpen alakítja át a tévénézési, online médiafogyasztási szokásokat és hol van mindebben a pénz?
Isten óvja a Tv2-t
A Tv2 leglátványosabb bravúrja maga a létezése - állítja Rényi Ádám, aki korábban több kereskedelmi tévé kommunikációjáért felelt, jelenleg pedig kommunikációs tanácsadó. A Kreatív felkérésére több televízió tavaszi féléves teljesítményét elemezte és osztályozta. Második rész: Tv2.
Schmitt Pál alternatív valósága
Politikai kommunikációról politikamentesen értekezni nagy kihívás. A Schmitt-ügyről van szó, amely január óta nem kerül le napirendről, és a SOTE által felkért bizottság kétértelmű jelentése miatt valószínűleg még hosszú időn át tematizálni fogja a politikai közbeszédet. Miközben törekszem a politikai kiegyensúlyozottságra, nem tekintem vita tárgyának, hogy egy 95 százalékban fordított, másolt dolgozat bármilyen körülmények között elfogadható lenne önálló tudományos munkának. Rényi Ádám véleménye
Sosem lesz vége a tehetségkutatásnak?
A Megasztár 6 jobb lett mint az előző széria, de vannak hibái, az RTL pedig betartotta a szabályokat. Rényi Ádám, kommunikációs szakértő, a két legnagyobb kereskedelmi csatorna tehetségkutató műsoráról írt kritikát.
Vetélkedő lesz az új valóságshow
A televízióban a végletekig egyszerű ötletek általában sikerre vannak ítélve - állítja Rényi Ádám, korábban az RTL-nél és a Tv2-nél is dolgozó kommunikációs szakember, aki első, Kreatívnak írt televíziós kritikájában az RTL Klub tavaszi műsorstruktúrájának két fontos elemét, a Legyen Ön is Milliomos és az Egy perc és nyersz című vetélkedők első adásairól mondja el véleményét.
Rendes Zoltán ismét az RTL-nél
Az RTL Klub marketingigazgatójaként folytatja pályafutását Rendes Zoltán, aki július 27-én a Tv2 közlése szerint családi okokra hivatkozva hagyta ott a csatornát. Az RTL Klubnál korábban nem létezett marketing igazgatói pozíció.
Rényi Ádám máris távozik a Tv2-től
Alig nevezték ki, máris távozik posztjáról Rényi Ádám, a Tv2 marketing- és kommunikációs igazgatója. A döntés hátterében az állhat, hogy Kiss Péter programigazgató marad a helyén.
Nagy Andrea elment a Tv2-től
Közös megegyezéssel távozott Nagy Andrea a Tv2 marketingigazgatói pozíciójából. Utódját napokon belül bejelentik.
