Elhasalt az állami mobilcég
A Népszabadság információi szerint a Fővárosi Törvényszék hatályon kívül helyezte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság frekvenciaárverését lezáró végzését, melynek értelmében a Magyar Posta, a Magyar Fejlesztési Bank és a Magyar Villamos Művek által létrehozott MPVI konzorcium nem kezdheti el a mobilszolgáltatást. Az indoklás szerint az NMHH eljárása számos alaki hibát tartalmazott és a hatóság nyilvántartásba se vehette volna az árverésre jelentkező konzorciumot.
Engedélyt adott a GVH
A Gazdasági Versenyhivatal engedélyezte a Magyar Posta, a Magyar Villamos Mővek és az MFB Invest Befektetési és Vagyonkezelő közös vállalatának megalapítását. Az új társaság lesz a negyedik mobilszolgáltató.
Marad a mobiltender eredménye
Hiába fellebbezett a Vodafone, a Magyar Telekom és a Telenor is a mobiltender eredménye miatt, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság másodfokon is elfogadta saját döntését. A Magyar Telekom a Fővárosi Törvényszéken támadja meg a döntést.
Megtámadták a mobiltender eredményét
A Magyar Telekom, a Telenor és a Vodafone is megtámadta a mobiltender eredményét.
Lezajlott a mobiltender első köre
Megszületett a döntés a 900 MHz-es frekvenciasáv árverésére jelentkezők nyilvántartásba vételéről.
A Magyar Telekom is indul a mobiltenderen
Hat ajánlat érkezett a csütörtök délutáni határidőig az NMHH-hoz a 900 MHz-re vonatkozóan. A Magyar Telekom mellett az egyik versenyző vélhetően egy állami konzorcium.
Már a héten jöhet a mobiltender
Akár már csütörtökön kiírhatják a negyedik mobilszolgáltató elindulását lehetővé tévő frekvenciatendert – írja a Népszabadság, amely több, egymástól független forrásból is hasonló értesüléseket szerzett a tenderről.
A szélessávú net növeli a GDP-t
Az UNESCO felmérése szerint a szélessávú telekommunikáció GDP növekedést hozhat. Hazánkban is kidolgoztak egy stratégiai tervet az infokommunikáció megújításáért, ennek keretében jön majd az új mobiltender.
Megint jöhetne a negyedik mobilszolgáltató
Frekvenciák értékesítésére készül a magyar állam, és Mátrai Gábor, a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság (NMHH) elnökhelyettes szerint ez akár egy negyedik mobilszolgáltató megjelenését is lehetővé teheti a magyar piacon.
