Majtényit jelöli a MÚOSZ
Már beszámoltunk róla, hogy a kormányfő javaslatokat vár több szakmai szervezettől is arra vonatkozóan, hogy kit ajánljon kinevezésre az államfőnek a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) elnöki posztjára.
Az MTE Koltayt jelöli az NMHH élére
A Magyar Tartalomszolgáltatók Egyesülete Dr. Koltay András médiajogászt, az NMHH és a Médiatanács elnökségének tagját jelöli a hatóság elnökének.
A MÚOSZ Majtényit jelöli Szalai helyére
Az ORTT egykori elnökét, Majtényi Lászlót jelöli a Magyar Újságírók Országos Szövetsége (MÚOSZ) az elhunyt Szalai Annamária helyére az NMHH és a Médiatanács élére.
Polyák: Jó a Neo FM taktikája a csődvédelemmel
Polyák Gábor médiajogász szerint jó taktika volt a Neo FM részéről, hogy csődvédelmet kezdeményezett, mert a törvény így védelmet nyújt neki azokkal szemben, akiknek tartoznak, így a Médiatanáccsal szemben is, ugyanakkor az sem kétséges, hogy a Médiatanács a médiatörvény alapján jogosan mondta fel a rádió szerződését. Kérdés, a bíróság melyik törvényi hivatkozást fogadja majd el.
Csökkenő bevételeknek örül a Médiatanács
Titkolja a hatóság és a Médiatanács, hogy pontosan mennyivel kevesebb pénzt fizetnek be a műsorszolgáltatók az államnak új hatósági szerződéseik alapján, amelyeket az új médiaszabályozás miatt kellett kötniük. Az Origo az országos rádiók díjcsökkentésével kapcsolatban birkózik a hatósággal az adatok nyilvánossága miatt, a Kreatív újságírója pedig a földi sugárzású kereskedelmi tévék hatósági szerződésének nyilvánosságra hozatala miatt fordult bírósághoz.
Mértéket szabnak a médiának
Az Open Society Institute (OSI) kezdeményezésére a Médiatanács döntéseit és a médiapiacon történő folyamatokat elemző munkacsoport alakult több magánszemély, köztük újságírók, közgazdászok, jogászok részvételével.
Gazemberség, abszurd, aggasztó
Majtényi László volt ORTT-elnök gazemberségről beszél, egy nemzetközi médiaszervezet elnöke pedig sajátos magyar modellt említ a médiatörvény kapcsán.
