Mégsem legalizálják a hálapénzt Magyarországon
Meggondolta magát az Igazságügyi Minisztérium, mégsem legalizálnák a hálapénzt Magyarországon. A Btk. legfrissebb módosítójában már nem szerepel a vonatkozó passzus - értesült a Pénzcentrum.
Tilos lesz a hálapénz és a borravaló
Borravaló, csúszópénz, hálapénz, paraszolvencia – csupa olyan összeg, amit a megszabott vagy kialkudott áron felül adunk, csúsztatunk, borítékolunk. Ki azért, mert tényleg elégedett vagy hálás, ki azért, mert nem akar nagyobbat szívni, mint amekkorát feltétlenül muszáj. No, ennek hamarosan vége, a kormány rendet vág a számlához csapott vagy szemérmesen borítékba csomagolt pénzeknek. Vagy mégsem?
Hálapénz: az orvosok szerint szükséges rossz
A fehér köpenyre kitűzött zöld kereszttel jeleznék az orvosok, hogy nem fogadnak el hálapénzt, ezért pedig dupláját kapnák a jelenlegi fizetésüknek. A gyermekorvosok között népszerű a kezdeményezés, a szülészek között kevésbé.
Nem kérnének hálapénzt a gyermekorvosok
A gyermekgyógyászok kilencven százaléka azonnal kitűzné a hálapénz elutasítását jelző zöld keresztet. A „hálapénzes” szakmák közül leginkább a nőgyógyászok utasítják el a hálapénz ellenes mozgalom ötletét.
Az orvosok nem kérnek a hálapénzből
Az orvosok közel kétharmada az alacsony bérek miatt nélkülözhetetlennek tartja a hálapénzt, további 6 százalékuk véli úgy, hogy az állam a betegekkel pótoltatja az orvosok fizetését – írja a Népszava.
Milliárdok kerülnek a borítékba a szülőszobán
Egy gyermek világrajövetele komoly üzlet is: a Napi Gazdaság Online becslései szerint tavaly legalább 20 milliárd forintot tehetett ki a magyar szülészeti piac a tb-finanszírozással és a hálapénzzel együtt.
Egyre több helyen lehet boríték nélkül szülni
Az áldatlan hálapénzes rendszer alternatívája lehet a szülészeti ellátást kínáló magánintézmények szolgáltatása, ahol legálisan, számla ellenében fizethet az, aki többet szeretne kapni, mint amit a közkórházak nyújtani tudnak.
Szülések és borítékok – hogy látják a szülészek?
Mikola István hadat üzent a szüléseknél előre megszabott tarifák ellen. A szülészorvosok egyetértenek azzal, hogy a helyzetet rendezni kell, de szerintük vidéki viszonylatban túlzóak az egészségpolitikus által emlegetett összegek.
Aki ragaszkodik saját orvosához, fizesse meg
Mikola István, a Fidesz országgyűlési képviselője szeretne tiszta helyzetet teremteni a szüléseknél, hogy a szülészorvosok egy része ne előre rögzített „tarifa” ellenében vezessen le szüléseket. Az orvosi szervezetek egységes szabályozást sürgetnek.
Mikola István feljelent egy szülészorvost
Törvénytelenül kiszabott orvosi díj kikényszerítése miatt készül a hatóságokhoz fordulni Mikola István, az országgyűlés egészségügyi bizottságának fideszes elnöke – írta hétfői számában a Magyar Hírlap.
