Az Igazságügyi Minisztérium tervezete szerint a hálapénz elfogadható volt, ha a beteg gyógyulásakor, utólag, elégedettségét kifejezve adott az egészségügyi dolgozónak pénzt. Úgy tűnik, meggondolta magát az Igazságügyi Minisztérium, mégsem legalizálnák a hálapénzt Magyarországon. A Btk. legfrissebb módosítójában már nem szerepel a vonatkozó passzus - értesült a Pénzcentrum.
A hírportál cikkéből az is kiderül, mivel indokolta ezt a tárca, továbbá, hogy miért támogatja a Magyar Rezidensszövetség a hálapénz tiltását.
Májusban a Kúria, vesztegetés miatt mondott ki bűnösnek több nőgyógyászt és szülésznőt, mert pénzt kértek az ellátásért.

