Az Origo újságírója is pert nyert
A Fővárosi Törvényszék első fokú ítéletében arra kötelezte a médiatanácsot, hogy tegye közzé az Advenióval és az FM1-gyel kötött hatósági szerződéseit. A pert az Origo újságírója, Pethő András a Transparency International segítségével indította.
Neo Fm: pénteken éjfélkor elhallgatott
Pénteken éjfélkor hallgatott el a Neo FM, ezt a tulajdonos Medveczky Mihály jelentette be a rádió péntek reggeli műsorában.
Fellebbez a Neo FM
Megfellebbezi a Neo FM rádiót működtető FM1 Zrt. a Fővárosi Törvényszék elsőfokú ítéletét, amelyben elutasította a rádió Médiatanáccsal szembeni keresetét. Az FM1 Zrt. korábban a tanácsnak azt a határozatát támadta meg, amelyben felmondta a rádió hatósági szerződését. Az FM1 tulajdonosa kedden közölte, a csődtörvény alapján továbbra is vitatják, hogy a Médiatanácsnak joga lett volna szerződést bontani.
Újra szól a Neo FM
Szerda óta ismét van adás a Neo FM-en, annak ellenére, hogy a rádió mind a 26 dolgozója felmondott augusztus 8-án. A Blikk információi szerint a tulajdonos egy korábbi gyakornokkal működteti tovább az adást.
Elnémult a Neo FM
Nem sugároz adást kedd reggel óta a Neo FM, a rádiócsatorna budapesti, 100.8 megahertzes frekvenciáján semmi nem hallható, annak ellenére, hogy a hétfőn felmondott stáb erre a napra még összeállított egy előre elkészített zenei adásanyagot.
Polyák: Jó a Neo FM taktikája a csődvédelemmel
Polyák Gábor médiajogász szerint jó taktika volt a Neo FM részéről, hogy csődvédelmet kezdeményezett, mert a törvény így védelmet nyújt neki azokkal szemben, akiknek tartoznak, így a Médiatanáccsal szemben is, ugyanakkor az sem kétséges, hogy a Médiatanács a médiatörvény alapján jogosan mondta fel a rádió szerződését. Kérdés, a bíróság melyik törvényi hivatkozást fogadja majd el.
Felmondták a Neo FM szerződését
A Médiatanács szerdán felmondta a Neo FM rádiót üzemeltető FM1 Zrt.-vel kötött hatósági szerződést, mivel szerintük a műsorszolgáltató a megadott határidőig nem kezdte el törleszteni több mint egy éve esedékes tartozását. A rádió vezetése szerint a Médiatanács döntése jogellenes, ezért azt bíróságon támadják meg.
Veszteséget rendeznek a Neo FM-nél
Veszteségrendezési céllal átalakítja pénzügyi struktúráját a Neo FM, illetve annak tulajdonosai.
Székely Gábor a Neo FM élén
Székely Gábor, a Szerencsejáték Zrt. menesztett vezérigazgatója követi az FM1 konzorcium élén Kádár Tamást. Az illetékesek délutánra ígértek reagálást.
