A MÁV a Publimontot választotta

A MÁV a Publimontot választotta

A MÁV Zrt. pályáztatás útján négy indulóból a Publimontot választotta reklámfelületei hasznosítására. 

Az Epamedia perli az MDF jogutódját

Az Epamedia perli az MDF jogutódját

Többen, köztük az Epamedia közterületi médiacég is a végrehajtást kérők között volt az MDF jogutódja, a Jólét és Szabadság Demokrata Közösség ellen. A közterületi cégnek a JESZ több mint 45 millió forinttal tartozik. 

A rádiós és a közterületi piac sorsa

A rádiós és a közterületi piac sorsa

Hétfőn a televíziós piac, kedden a nyomtatott sajtó, szerdán az online és mobilpiac, csütörtökön az ügynökségi világ tavalyi történéseit és idén várható eseményeit vettük számba. A sorozat utolsó darabjaként a rádiós és a közterületi piac következik. A Kreatív magazin cikke.

Vízbe dobtak egy Sony Xperiát

Vízbe dobtak egy Sony Xperiát

Október elején indult a Sony Xperia Z1-es vízálló telefon reklámkampánya. Hogy a fő termékelőnyt minél jobban átadják a budapestieknek, két speciális citylight plakátot készítettek az Epamediával és a Portlanddal közösen, amit a Deák téren és az Astoriánál, a villamosmegállóban lehet látni.

Az év médiafoglalása is lehetne

Az év médiafoglalása is lehetne

Baróczi János fotós rögzítette a képet a Széchenyi téri villamosmegállóban. Ha előre megfontolt lenne, az év médiafoglalása lehetne. 

Maradhatnak a reklámtáblák

Maradhatnak a reklámtáblák

Maradhatnak a 12 négyzetméternél kisebb táblák egy, a héten elfogadott módosító javaslat szerint.

Megváltozik a közterületesek neve

Megváltozik a közterületesek neve

Megváltozik a Magyar Közterületi Média Szövetség neve, a jövőben Out Of Home Hungary Egyesületnek hívják őket. 

Új vezetés a közterületi szövetségben

Új vezetés a közterületi szövetségben

2012. március 28-án tartotta éves közgyűlését az Magyar Közterületi Média Szövetség (MKMSZ) és új elnököt, elnökséget választottak. 

Közel 4000 plakátot távolítottak el eddig

Közel 4000 plakátot távolítottak el eddig

A közlekedési törvény módosítása miatt eddig 3784 reklámtáblát távolított el a Magyar Közút, a közút kezelői pedig eddig mintegy száz esetben indítottak hatósági eljárást az el nem távolított reklámtáblák miatt. 

Eladták az Epamediát

Eladták az Epamediát

Megvált az Epamediától a Raiffeisen csoport. A vevő a szlovák JOJ Media nevű cég lett, amelytől a magyarországi tuljadonrészt időközben megvásárolta a JCDecaux.

Simicska-Nyerges-Fonyó – 80%

Simicska-Nyerges-Fonyó – 80%

A Kantar Media listaáras adatai alapján 2012 első felében a Fidesz-közeli gazdasági holdudvar az állami hirdetések 80 százalékát vitte.

3 százalékos csökkenés a magyar médiapiacon

3 százalékos csökkenés a magyar médiapiacon

A Whitereport adatai szerint átlagosan 3 százalékkal csökkent 2011-ben a magyarországi top 100 médiacégek árbevétele. A legnagyobb, 16 százalékos csökkenést a rádiók könyvelték el, a kiadók és a tévétársaságok csökkenése megegyezik az átlaggal. Incze Kinga gyorselemzése.

Fordulat az Epa-Hidvéghy-ügyben

Fordulat az Epa-Hidvéghy-ügyben

Újabb fordulatot vett október 10-én az Epamedia és Hidvéghy Melinda között húzódó jogi eljárás: a bíróság megsemmisítette a végrehajtó által az EPAMEDIA GmbH magyarországi érdekeltségeire vonatkozóan elrendelt árveréseket. A bíróság a súlyosan jogszabálysértő végrehajtói intézkedés következtében a végrehajtót kötelezte másfél millió forint megfizetésére, továbbá a végrehajtást felfüggesztette. Hidvéghy azért kért árverést az Epamedia magyarországi érdekeltségeire, mert egy korábbi választottbírósági ítélet szerint az osztrák cégnek csaknem 5 millió eurót kell kifizetnie az Outdoor egykori felvásárlása után. Az Epamedia a Kúriához fordult, mivel a bíróság ítéletét jogszerűtlennek tartják.