Facebook-képzések indulnak a szegedi egyetemen
Csatlakozhat az is, aki nem SZTE-s hallgató.
Infosztrájk indult az egyetemi modellváltásról
Művészegyetemek is csatlakoztak.
Európai egyetemek adnak diplomát az SZFE-t elhagyó diákoknak
150 távozó hallgatónak már nem kell lemondania diplomájáról vagy képzéséről.
Londonban már hologramtanárok oktatják a diákokat
A londoni Imperial College Business School hallgatói a világon először tapasztalhatták meg, milyen az, amikor az előadásokat a ténylegesen jelenlévő oktatók helyett azok holografikus kivetülései tartják. A hologramtanárok ugyanúgy látnak, hallanak, sőt, még azt is észreveszik, ha egyes tanulók úgy tesznek, mintha csak az asztráltestüket küldték volna aznap órára.
Állásfoglalás a kommunikáció szakok megszüntetési tervéről
Az egyetemek, főiskolák kommunikáció és médiatudományi szakjai szerint minden érv mellettük szól. A teljes állásfoglalást közöljük.
Diplomakiállítások a MOME-n
A napokban zajlanak a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) különböző szakjainak a diplomavédései, és hamarosan a diplomások kiállításai is megtekinthetők lesznek.
A Facebook visszatér az alapokhoz
A Grops for Schools visszatérés a Facebook alapjaihoz. Csak egyetemisták regisztrálhatnak, hogy könnyebben tudjanak kommunikálni.
A MOMÉ-n vannak a legjobb ösztöndíjak
Április 11-én jelenik meg a legjobb nemzetközi ösztöndíj-lehetőségeket és külföldi szakmai gyakorlatokat kínáló hazai egyetemek rangsora a Moha magazin új, Belépő című kiadványában.
Eredmény az okostelefon-pályázaton
A közösségi felületeket és a GPS alapú alkalmazásokat egyesítenek azok az ötletek, melyekkel egyetemista és középiskolás fiatalok neveztek a T-Mobile okostelefonnal kapcsolatos pályázatán. A győztes munkákat a Képzőművészeti Egyetemen is kiállítják.
Gyógyszerreklámokat vár a diákverseny
A Vodafone után a gyógyszerreklámok a témája a Kreatív Diákreklámversenynek. A megmérettetést a Kreatív és a versenyfeladatot adó Merck írta ki, nevezési határidő március 31-e.
