Szabó László Zsolt lehet az MTVA új elnöke

Szabó László Zsolt lehet az MTVA új elnöke

Karas Monika, a Médiatanács elnöke Szabó László Zsoltot, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) eddigi vezérigazgató-helyettesét bízta meg az MTVA vezérigazgatói feladatainak ellátásával - írja az Index.

Testhezálló feladatot kapott Böröcz István

Testhezálló feladatot kapott Böröcz István

Böröcz István, az MTVA leköszönő vezérigazgatója az NMHH vagyongazdálkodási, stratégiai- és struktúrafejlesztési vezetője lesz.

Deutsch is lehet az NMHH elnöke

Deutsch is lehet az NMHH elnöke

Az Origo információja szerint újabban Deutsch Tamás a favorit a Fideszen belül, aki Szalai Annamária utódja lehet a médiahatóság élén. A Fidesz EP-képviselőjének nemcsak a pártban, hanem szakmai berkekben is vannak támogatói - írja a lap. A sajtóban megjelent találgatások eddig Koltay András médiatanács tagról és Böröcz István MTVA-vezetőről szóltak, mint lehetséges befutókról.

Nincs még meg Szalai Annamária utódja

Nincs még meg Szalai Annamária utódja

A szóba jöhető jelöltek közül csak Koltay András Médiatanács-tag felel meg a nemrég szigorított szabályozásnak, ami alapján a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság (NMHH) és a Médiatanács elnökét kiválaszthatják, ezért az igazságügyi miniszter kérdéssel fordult az Alkotmánybírósághoz - írja a Hvg.hu. A lap cikkírója arra következtet mindebből, hogy nem zárult le a jelöltkeresés.

Ki jöhet Szalai Annamária után?

Ki jöhet Szalai Annamária után?

Az Index információi szerint már pénteken - Szalai Annamária halálának bejelentése napján - Orbán Viktor miniszterelnöknél vitatták meg, hogy ki legyen az NMHH és a Médiatanács elnöke. A legnagyobb esélyesnek Böröcz István az MTVA vezetőjét tartják. A miniszterelnöknek 15 napja van, hogy szakmai szervezetek véleményét kikérve ajánlást tegyen Áder János köztársasági elnöknek.

Sztrájkbizottsággal a leépítés ellen

Sztrájkbizottsággal a leépítés ellen

Az MTVA szakszervezetei sztrájkbizottságot hoztak létre kedden, ezt levélben tudatták  Böröcz Istvánnal, az MTVA vezérigazgatójával. A bizottság célja megállapodni az alappal az elbocsátások leállításáról vagy mérsékléséről.

Információs pontot nyitott az MTVA

Információs pontot nyitott az MTVA

Megnyitották a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap budapesti információs pontját, ahol meg lehet vásárolni a közmédia műsorait. A vezetőség szerint a helyszín segíti a személyesebb kapcsolattartást. 

Távozik Belénessy Csaba

Távozik Belénessy Csaba

Távozik a közeljövőben Belénessy Csaba az MTI vezérigazgatói posztjáról. A Hvg.hu értesüléseivel ellentétben azonban nem akar nyugdíjba vonulni. 

Az MTVA elnézést kért

Az MTVA elnézést kért

A Mispaha nevű blog előbb megírta, hogy az MTVA mást közvetített a magyar-izraeli focimeccs alatt a magyar és az izraeli nézőknek, amire az Alap előbb nekiesett a blognak, majd az izraeli sporttévét hibáztatták, majd a közvetítési jogokat birtokló Sportfive nevű céghez irányították a blogot. 51 nap után most közleményben ismerték el, hogy ők hibáztak és elnézést kértek.

Nívódíj Alföldy-Boruss Istvánnak

Nívódíj Alföldy-Boruss Istvánnak

Böröcz István, az MTVA vezérigazgatója Nívódíjjal tüntette ki Alföldy-Boruss Istvánt, a Bartók Rádió volt főszerkesztőjét. Alföldy-Boruss 45 évig dolgozott a rádiónál.

Állatorvosi ló a Kunigunda utcában

Állatorvosi ló a Kunigunda utcában

A magyar sajtóban 2011 decemberében talán a legmeghatározóbb téma az úgynevezett Lomnici-botrány és MTVA dolgozóinak éhségsztrájkja volt. Amikor e sorokat írom, a sztrájk „gördülő” verzióban folytatódik, a szervezők pedig több ezres tömeg ünneplése közepette hirdettek mozgalmat Tiszta kezek néven. Minden bizonnyal az események hatására január 3-án pedig Szabó László, a közmédia kommunikációs igazgatója közös megegyezéssel távozott pozíciójából. Ebben az írásban igyekszem teljesen kizárni a politikát, és a Lomnici-ügy kezelésével, mint a hibás kríziskezelés állatorvosi lovával foglalkozom – írja Rényi Ádám publicisztikája bevezetőjeként.

Felmentették Élőt és Papp Dánielt

Felmentették Élőt és Papp Dánielt

Felmondtak Élő Gábornak, az MTI Hírcentrum igazgatójának, valamint felmentették Papp Dánielt, az MTVA hír- és hírháttérműsoraiért felelős főszerkesztőjét a Lomnici botrány miatt.

Ezer embert is elbocsáthatnak a közmédiából

Ezer embert is elbocsáthatnak a közmédiából

A közmédiumok dolgozói januárban kerültek át a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alaphoz (MTVA). Az alap nemrég kinevezett vezetője, Böröcz István levélben jelentette be, hogy hamarosan megkezdődik a leépítés, mely a hírek szerint ezer főt is érinthet.