"Mint ismeretes, a Parlament megszavazta a médiaügynökségek munkáját, ügyfeleinkkel és média partnereinkkel való együttműködés rendszerét gyökerestül és alapjaiban megváltoztató törvényt.
A törvény július 4-i hatályba lépése jelentős változásokat hozott a média –ügynökség - ügyfél együttműködési háromszögben. A változások hordereje miatt bizonytalanság és kiszámíthatatlanság tapasztalható a piac szereplői körében, mivel még nem alakultak ki az új törvényi helyzethez alkalmazkodó gyakorlatok, amit az is nehezít, hogy például továbbra sincs a törvénynek végrehajtási rendelete.
Véleményünk szerint, ebben a helyzetben továbbra sem lehet felelősen tendereken árakat adni, árgaranciákat vállalni. A törvény tartalma miatt az ügynökségi díjazás tendereztetése is okafogyottá vált, hiszen a törvény fix 15%-ban határozza meg az ügynökségi jutalék mértékét.
A fenti tényezők miatt, tisztelettel továbbra is kérjük a most futó, illetve tervezett tenderek kiíróit, hogy tekintsenek el árak és kondíciók bekérésétől, addig, amíg a törvény bevezetésének következményei, média partnereink reakciója és az általuk képviselt álláspont kikristályosodik, vagyis hogy kiderüljön, milyen új feltételek mellett működhet tovább a reklámpiac. Jelenlegi információnk szerint, ez a folyamat legalább október végéig el fog tartani.
Úgy gondoljuk, a tenderek tartalmi szakmai részét nem szükséges felfüggeszteni, de az értékelési szempontokat és azok súlyát, különös tekintettel az árgaranciákra és az ügynökségi jutalék kérdésére, az új törvény által engedett keretekhez igazítani szükséges".
