A Publicis Groupe 45 ezer alkalmazottját heti bónusszal lepi meg
Annyira erős lett a 3. negyedévük.
A nehézségek ellenére is bővül a médiaügynökségi piac
A médiaügynökségek 2014-ben és idén is növelték bevételeiket – a tavalyi növekedés már biztos, az ideit egyelőre csak megjósolni tudjuk, de nagyon sok jel utal arra, hogy így lesz. A bónusztörvényként ismert reklámtörvény-módosítás viszont csak szeptember 30-án lépett hatályba, ez teljesen felrúghatja a jövő évi viszonyokat. Közösen elmondjuk, mit várunk a jövő évtől.
Ha a pénz kimegy külföldre, nem hozzuk vissza soha
Szerencsés összetételben ültették le egymással a magyar médiapiac néhány legfontosabb médiaügynökségének és médiacégének vezetőit, hogy taglalják a reklám-, de elsősorban a bónusztörvényként elhíresült salátatörvény média- és reklámpiaci hatásait. Azért írom, hogy szerencsés összetételben, mert egyfelől a leültetett szakmabeliek ezúttal egyáltalán nem fogták magukat vissza, másfelől nem is udvariaskodtak egymással, amikor ellent kellett mondaniuk.
Tovább tartaná a MAKSZ a tendermoratóriumot
Az kommunikációs iparági szövetség frissítette korábbi állásfoglalását. Ez a teljes szöveg:
Átalakul-e a reklámipar a bónusztörvény miatt?
Kedden fogadta el az Országgyűlés a 2016-os költségvetést megalapozó törvénycsomagot, amely alapján több más mellett módosult a reklámközvetítési tevékenységről rendelkező jogszabály. Ez teljesen átszabja a médiaügynökségi tevékenység üzleti oldalát. Több médiás, ügynökségi és marketinges döntéshozóval beszélgettünk, mérlegadatokat nézegettünk, az alábbiakra jutottunk.
Türelmet kér a tenderek kiíróitól a MAKSZ
Jelentős változásokat hoz a bónusz eltörléséről szóló törvény a MAKSZ szerint, ezért arra kérik a tenderek kiíróit, hogy egyelőre ne kérjék be a médiaügynökségektől az árakat és a kondíciókat.
Megszűnik a médiaügynökségi bónusz
Az Országgyűlés 129 igen szavazattal, 68 nem ellenében kedden elfogadta a 2016-os költségvetést megalapozó törvénycsomagot, amely alapján több más mellett módosul a reklámközvetítési tevékenységről rendelkező jogszabály, amely a bónuszrendszert érinti.
25 milliárd dollárt tendereztetnek éppen
És tudják, miért? Átláthatatlanság, bónusz, átalakuló költések az Egyesült Államokban.
Berényi Konrád: a reklámpiac megszűnik
Amit a kormány akar, azt a piac is akarja. Csak a piac lassabban.
MAKSZ: a kormány vonja vissza a bónusz eltörlésének tervét
A Magyarországi Kommunikációs Ügynökségek Szövetsége (MAKSZ) indokolatlannak, szakmailag megalapozatlannak és az egész magyar gazdaság számára rendkívüli mértékben veszélyesnek tartja a kormány tervezett beavatkozását a reklámpiac működésébe - írják a Kreatívhoz eljuttatott közleményükben.
MRSZ: A bónusz eltörlése károsabb, mint a reklámadó
Urbán Zsolt elnök szerint az ügynökségi piac finanszírozhatatlanná válik.
A kormány eltörölné az ügynökségi bónuszt
A jövőben a médiaügynökségek nem állhatnak szerződéses kapcsolatban a médiacégekkel és nem alkalmazhatók bónuszok – egyebek mellett ezt tartalmazza a kormány legújabb előterjesztése a Napi Gazdaság szerint. A Magyar Reklámszövetség (MRSZ) és a Magyaroszági Kommunikációs Ügynökségek Szövetsége (MAKSZ) megdöbbenéssel fogadta a hírt és arra kéri a kormányt, hogy konzultáljanak mielőtt döntést hoznak.
Megint a bónuszbili fedelét nyitogatják
Jon Mandel 2006-ban köszönt el a Mediacom (WPP-csoport) médiaügynökség amerikai ügyvezető igazgatói pozíciójától, később különféle tanácsadói munkát vállalt, jelenleg a PrecisionDemand nevű marketingelemző cég ügyvezetője és számos reklámtechnológiai cég tanácsadója. Múlt csütörtökön az amerikai Nemzeti Hirdetők Szövetségének konferenciáján tartott egy előadást, amire aztán a GroupM, de még az Amerikai Reklámszövetség is azonnal reagált. Hogy mit mondott Jon Mandel?
Álommelót hirdetett a Brigád
Álláshirdetéssel indított új kampányt a Bónusz Brigád, melyben akár bruttó 900 ezer forintos juttatás is járhat a Brigád hivatalos tesztelőjének.
