hero
Kreatív
Becsült olvasási idő: 1 perc
Drámai üzenet a jövőből: a Telekom új kampánya szerint a fiatalok mutathatják meg a digitalizáció lehetőségeit

A kampány alapjául szolgáló film a digitalizációban rejlő lehetőségek kiaknázására buzdít, és arra, hogy használjuk ehhez a fiatalok digitális tudását.

EZ EGY KAMPÁNYBEJELENTŐ, AMELYET NEM A KREATÍV SZERKESZTŐSÉGE, HANEM A KAMPÁNY KÉSZÍTŐI ÍRTAK. IDE KATTINTVA KÜLDHETSZ TE IS SAJÁTOT!
A STÁBLISTA ÉS A KAMPÁNY BEJELENTKEZÉS UTÁN OLVASHATÓ.

Kampánycél

Idehaza tízből négy ember még alapszintű digitális ismeretekkel sem rendelkezik[1] – sajnos ezzel az európai statisztikák alatt maradunk. Az adatokból ugyanakkor az is látszik, hogy a Z és Y generáció relatív többsége az alapszintet meghaladó általános digitális készségekkel bír. A fiatal generáció online világgal kapcsolatos tudása a Telekom szerint egy olyan érték, amire építeni kell, mert ez az ország digitalizációjának húzóerejévé válhat. Ehhez viszont arra van szükség, hogy a digitálisan kevésbé érettek mentorként tekintsenek a fiatalabbakra. Az új kampány célja, hogy ezt a mentorálást és a tudásátadást állítsa a digitalizáció felgyorsításának szolgálatába.

Kreatívkoncepció

A kampány főszereplőjét már ismerhetjük a Deutsche Telekom 2023-as filmjéből: Ella egy iskolás kislányról készült kamaszkori, mesterséges intelligencia segítségével létrehozott avatar, aki a jövőből jelentkezik, hogy érzelmes üzenetben hívja fel szülei figyelmét arra, milyen kockázatoknak teszik ki a gyerekeiket a felnőttek, ha meggondolatlanul osztanak meg róluk tartalmakat az online térben. A Magyar Telekom remake-je ezt a gondolatmenetet fűzi tovább, és a digitális világ lehetőségeire helyezi a hangsúlyt, miközben a virtuális Ella és a digitálisan érett fiatalok útmutatása segít a veszélyek elkerülésében és a lehetőségek kiaknázásában. A filmen túl a Telekom az elkövetkező hetekben tartalmi együttműködések keretében több oldalról is szeretné megközelíteni a témát.

Országtuning a fiatalok segítségével

A Telekom tudja, hogy milyen fontos szerepük van a fiataloknak a digitális átalakulásban, ezért szövetségesként tekint rájuk, és tudatosan épít a kreativitásukra és digitális kompetenciáikra. A Hello SzülőtőlNetrevalókig sokféle csatornán és programon keresztül nyújt számukra célzott segítséget, a fiataloktól érkező visszajelzéseiket pedig felhasználja szolgáltatásai fejlesztéséhez és digitális jövőképe alakításához. 

Össztársadalmi érdek, hogy a korszerű digitális készségek és képességek minél szélesebb körben elterjedjenek. Stratégiai célunk, hogy ebben a digitális országtuningban támaszkodjunk a fiatalokra, hallgassuk meg őket.”  – hangsúlyozta Szabó Béla, a Telekom márka- és lakossági kommunikációs vezetője. 

A TELJES CIKK CSAK ELŐFIZETŐINK SZÁMÁRA ELÉRHETŐ. KÉRÜNK, LÉPJ BE A FELHASZNÁLÓNEVEDDEL!