Papp Olivér

Rovat:

Média
Becsült olvasási idő: 1 perc
Fizetőfal érkezhet a Redditre

A vállalat 2025-ben tervezi bevezetni az új funkciót.

A hírt egy Ask Me Anything (kérdezz bármit – a szerk.) videóban jelentette be Steve Huffman vezérigazgató a vállalat negyedéves üzleti jelentését követően – számolt be a Gizmodo. Az alapító elmondta, hogy a Reddit aktívan teszteli, hogyan lehet bizonyos tartalmakhoz való hozzáférést fizetéshez kötni, és még ebben az évben tervezi egy „fizetős subreddit” funkció bevezetését is. Huffman a fizetős tartalom modelljét „folyamatban lévő munkának” nevezte, de megemlítette, hogy ez lesz az egyik „új, kulcsfontosságú funkció”, amelyet a vállalat 2025-ben tervez bevezetni.

Nem ez az első olyan lépése a Redditnek, amely prémium funkciókat kínál fizetés ellenében. A vállalat 2010 óta árulja a Reddit Gold nevű előfizetést, amely olyan funkciókat kínál a felhasználóknak, mint például a reklámmentes görgetés, ez az előfizetés hozzáférést biztosít az r/Lounge subreddithez is, amelyet csak az Gold előfizetők láthatnak, azonban ez a funkció sosem jelentett hatalmas bevételt a Reddit számára.

Kiemelt kép: Facebook / Reddit