Az eredetileg 1893-ban Brad's Drink néven megalkotott italt Caleb Bradham 1898-ban nevezte át Pepsire, ez az emlegetett 125 év bázisa, és a mostani ünneplés oka – olvasható a PR Newswire cikkében.
A nagy szülinapi banzáj előtt még logót is váltottak, ami az 1990 előtti logó letisztult, modern változat lett:
valamint a múlt legnagyobb reklámjaira is visszatekintettek:
Az augusztus 28-án induló ünneplés az amerikaiakat, azon belül is a New Yorkban lakókat érinti a legjobban, hisz bár országszerte ingyen osztogatnak majd üdítőket, az ő városukba költözik a Pepsi 125 Diner, vagyis a brand pop-up étterme. Az amerikaiaknak idén már a Netflix is nyitott éttermet Los Angelesben, de a New Yorkban élők Hot Ones falatokat is kipróbálhattak.
A Pepsi 125 Diner október 19-25. közt lesz látogatható, de már szeptember 5-én, magyar idő szerint 15 órakor megnyitják a várólistás jelentkezést. Akik számára jut hely, azok 2 órán keresztül élvezhetik a most még titkos helyszínen épülő éttermet, ami a Pepsi különböző korszakaiból hoz ikonikus pillanatokat, mint a The Pepsi Girl.
A belépés 50 dollárba fog kerülni, természetesen az ár tartalmazza a korlátlan Pepsi üdítők fogyasztását, ezen felül pedig az előételt, főételt és desszertet. Alkoholos italokat is lehet fogyasztani, de csak azoknak, akik már elmúltak 21 évesek.
A New Yorkon kívül élők számára is kedveskedik a Pepsi, hiszen olyan amerikai lakosok nyerhetnek repjegyet és belépést, akik a nevezéskor elmúltak 18 évesek. Az egyedi étlapon olyan „ínyenc” különlegességek is megtalálhatóak lesznek, mint a Pepsi Pilk, vagyis a tejes (!) Pepsi vagy a Crystal Pepsi, ami valójában egy átlátszó, színezékmentes verzió.
Ősztől a tévében és interneten is új reklámok fognak futni, aminek a középpontjában a Pepsi Zero Sugar változata lesz, és további, még be nem jelentett nyereményjátékokkal és eseményekkel is készülnek.
(Kiemelt kép forrása: Pepsi.com)

