hero
Papp Olivér

Rovat:

ÉJÁJ
Becsült olvasási idő: 1 perc
Új AI modellel jelentkezett Elon Musk

Elon Musk bemutatta a Grok 3-at, egy AI modellt, amely szerinte felülmúlja a ChatGPT és a DeepSeek teljesítményét.

Az xAI hétfőn bemutatta frissített Grok 3 mesterséges intelligencia modelljét, amellyel az Elon Musk vezette startup igyekszik lépést tartani a versenytársak modelljeinek fejlett gondolkodási és keresési képességeivel – számolt be a CNN Business. Az X-en élőben közvetített eseményen a startup vezetői azt állították, hogy a Grok 3 jobban teljesít a matematikai, tudományos és kódolási teszteken, mint a Google Gemini, az OpenAI GPT-4o, az Anthropic Claude 3.5 és a DeepSeek V3 modellje, bár az nem világos, hogy miben különbözik olyan csúcsmodellektől, mint az OpenAI o3-mini vagy a DeepSeek R1. A vállalat ismertette az eszköz új funkcióit is, például a „mély kereséssel” ellátott fejlett webes keresőt, az online játékok kódolásának lehetőségét és a „nagy agy” üzemmódot, amellyel összetettebb problémákon lehet gondolkodni.

A Grok 3 azonnal elérhető az X havi 40 dolláros „Premium+” előfizetési csomagjának tagjai, illetve azon felhasználók számára, akik közvetlenül a Grok önálló alkalmazásán vagy weboldalán feliratkoztak. Musk elmondta, hogy a Grok 3 az xAI előző modelljéhez, a Grok 2-hez képest tízszer nagyobb számítógépes teljesítménnyel készítették, miután a cég tavaly új adatközpontot nyitott Tennessee-ben. A milliárdos a Grok 3-at egyelőre „egyfajta béta” tesztnek nevezte. „Eleinte számíthatunk néhány hibára, de gyorsan javítani fogunk rajta” – mondta.

Kiemelt kép: X / Elon Musk