Elon Musk, arról posztolt saját közösségi oldalán az X-en, hogy meg kéne szüntetni a Szabad Európa Rádiót és Amerika hangját (Voice of America). A bejegyzés egy válasz volt Mario Nawfal posztjára, aki a közösségi platform egyik alternatív médiasztárjává vált az elmúlt években, jelenleg kétmillió követővel rendelkezik és még maga Musk is dicsérte munkáját.
Nawfal arról írt, hogy a Szabad Európa Rádió és az Amerika Hangja az amerikai adófizetők által fizetett médiumok, hozzátette, hogy ezek az oldalak tele vannak szélsőbaloldali aktivistákkal. Bejegyzése végén kiemelte, hogy a Szabad Európa és az Amerika Hangja a múlt relikviái és nincs szükség államilag fizetett médiára, ezeket a gondolatokat Richard Grenell republikánus politikusra hivatkozva osztotta meg.
Később Elon Musk erre a bejegyzésre reagálva arról írt, hogy „Európa most szabad (a fojtogató bürokráciát nem számítva). Helló!??”. Szerinte radikális baloldali őrültekről van szó, akik maguknak beszélnek, miközben évente 1 milliárd dollárnyi amerikai adófizetői pénzt égetnek el. Bejegyzésében azt a gondolatát is megosztotta, hogy szerinte senki sem hallgatja már őket.
A Szabad Európa Rádiót és testvérszervezetét, a Szabadság Rádiót az Amerikai Egyesült Államok kormánya hozta létre a hidegháború kezdetén azzal a céllal, hogy híreket és információkat sugározzon Kelet-Európába, Közép-Ázsiába és a Közel-Keletre azokba az országokba, ahol „a kormányzatok betiltották vagy akadályozzák az információk szabad áramlását”.
Via: 444.hu
Kiemelt kép: X / elonmusk

