hero
Papp Olivér

Rovat:

MédiaÉJÁJ
Becsült olvasási idő: 2 perc
Elon Musk manipulált képpel száll be az elnökválasztási kampányba

Az X tulajdonosa a mesterséges intelligenciát is beveti, hogy Kamala Harrist támadja. 

Szeptember 2-án Elon Musk egy mesterséges intelligencia segítségével készített képet tett közzé a közösségi médiafelületén, az X-en, amely Kamala Harris, demokrata elnökjelöltet kommunistaként ábrázolta, vörös egyenruhában, kalapács és sarló címeres sapkával – számolt be a CNN Business. Elon Musk soha nem finomkodott a Demokrata Párttal, de az elmúlt hetekben felerősödtek a közelgő amerikai elnökválasztással kapcsolatos beszólásai és a Kamala Harris alelnök elleni támadásai, amit a fejlődő mesterséges intelligencia technológia alkalmazása is segített.

A kép, amely nyilvánvalóan megsértette az X manipulált tartalmakra vonatkozó irányelveit, hasonlít egy másik mesterséges intelligencia által generált képre, amelyet Donald Trump, Republikánus jelölt egy nappal korábban osztott meg. A képen Harris hasonló ruhában, sőt egy bajusszal ábrázolták, ami nyilvánvalóan Sztálinra utal. 

Donald Trump bejegyzése, forrás: Truth Social / @realDonaldTrump

Musk posztja egy nappal azután érkezett, hogy megosztott egy másik bejegyzést egy képernyőfotóról, amely azt sugallta, hogy csak „magas státuszú férfiak” vehetnének részt a kormányzásban, mert a nők (és az „alacsony tesztoszteronszintű” férfiak) nem képesek a kritikus gondolkodásra. Musk csupán ennyit írt a bejegyzéshez: „érdekes megfigyelés”. 

Kedd délutánra, kevesebb mint 24 órával azután, hogy Musk megosztotta a hamis képet a posztot az X adatai szerint közel 60 millióan nézték meg. Musk bejegyzése, amely szerint a nőknek nem kellene részt venniük a demokráciában, több mint 19 millió megtekintést ért el.

Kapcsolódó hír, hogy augusztus 31-én Brazíliában korlátozni kezdték az X-et, a félretájékoztatás és a gyűlöletbeszéd terjedése miatt. A brazil törvények megkövetelik, hogy a helyi jogrendszerben működő vállalatok jogi képviselettel rendelkezzenek. Az X azonban augusztus 17-én bezárta brazil képviseleti irodáját, miután Alexandre de Moraes bíró azzal fenyegetőzött, hogy büntetőeljárást indít helyi képviselői ellen, mivel nem voltak hajlandók eleget tenni a felhasználók blokkolására vonatkozó utasításoknak. A Legfelsőbb Bíróság korábban több X-fiók blokkolását rendelte el annak az átfogó brazil vizsgálatnak a részeként, amely az online félretájékoztatás és az ország demokráciájának aláásására irányuló gyűlöletbeszéd terjedését vizsgálja.

Kiemelt kép forrása: X / elonmusk