Becsült olvasási idő: 0 perc
Elbocsátásokat tervez a Blackberry

A Research In Motion (RIM), a Blackberry gyártója kétezer munkahelyet szüntetne meg a közeljövőben. Az okok között szerepel az Apple-el szembeni piacvesztés és az eladások csökkenése is.

A Blackberry okostelefon gyártója, a Research In Motion (RIM) dolgozóinak tíz százalékát, kétezer embert bocsátana el, miután az Egyesült Államokban a Google-el és az Apple-el szemben is lemaradt a versenyben. A RIM részvényei a bejelentést követően 3,1 százalékkal, 85 centtel estek a new yorki NASDAQ-on.

A RIM az előző hónapban azt az előrejelzést adta, hogy kilenc év után először ebben a hónapban fognak esni az eladások, részben az olcsóbb Android-modellek terjedése miatt.