Van vevő a Blackberryre
Megegyezett a Blackberry mobilmárka anyavállalata és a Fairfax Financial Holdings által vezetett konzorcium, hogy a pénzügyi befektetőkör 4,7 milliárd dollárért felvásárolja a mobilcéget.
Darabokban vinnék a Blackberryt
Feldarabolnák az érdeklődők az eladó Blackberry márkát, egyes potenciális vevők csak a billentyűzet vagy az operációs rendszer szabadalmára tartanának igényt.
Iphone-on a Blackberry
Bármelyik okostelfonon tesztelhető a Blackberry Z10 operációs rendszere - írja az Advertising Age.
Letiltaná a közösségi oldalakat Cameron
A brit miniszterelnök, David Cameron blokkolna egyes internetes csatornákat, például közösségi oldalakat, amikor a mostani zavargásokhoz hasonló rendbontáshoz használják azokat. Számos politikus és aktivista szerint ez azonban az alkotmányos jogok korlátozását jelentené.
Mobiljaik buktathatják le a zavargókat
A brit rendőrség felhasználhatja munkájához a londoni randalírozók mobiltelefonjaiból nyert adatokat. A nyomozók így láthatnák az SMS-eket és bemérhetnék a telefon helyzetét is.
Elbocsátásokat tervez a Blackberry
A Research In Motion (RIM), a Blackberry gyártója kétezer munkahelyet szüntetne meg a közeljövőben. Az okok között szerepel az Apple-el szembeni piacvesztés és az eladások csökkenése is.
Újrapozicionálják a Nokiát
Októberre tervezi a finn mobilcég a nagy arculatváltó kampányát, amire 80 millió fontot költenének.
Tűzijáték a Blackberry-nél
Árbevételét és nyereségét is jelentősen, 40 százalékkal növelte az első három negyedévben a Blackberry-ket gyártó RIM.
Ipad-rivális a Blackberry gyártójától
Az Apple-nek szeretne versenyhelyzetet teremteni a Blackberryket is gyártó REM. Blackpad néven jövő héten érkezik az új készülék.
A Blackberry-k veszélyesek a nemzetbiztonságra
Számos ország nemzetbiztonsági szempontból aggasztónak látja a Blackberry telefonok titkosítását. Indiában a Skype és a Google is hasonló cipőben jár.
