Frekvenciájának lekapcsolása előtti utolsó napon, születésnapi ünnepi adásban jelentette be Csabai Gábor Papó Tilos Rádió ügyvezetője távozását, aki 16 évig volt a rádió tagja.
A 31. születésnapon nem csak ünneplésre volt ok, hiszen a Tilos Rádió adása 19 év után ismét nem lesz hallható FM-en, csak online. Földi sugárzásuk megszűnésével egy időben Csabai Gábor Papó helyét a rádió egyik szerkesztője, az Erőmű című műsort készítő Orbán Gábor veszi át.
A Médiatanács idén áprilisi döntése alapján nem hosszabbította meg a Tilos Rádió 90.3-as frekvenciaengedélyét ismételt jogsértésekre hivatkozva, miszerint a Tilos Rádió médiaszolgáltatója 2015-ben kezdődő jogosultságának ideje alatt 4 alkalommal szegte meg a műsorszámok korhatár-kategóriába sorolására illetve sugárzási időpontjára vonatkozó törvényi előírásokat, amelyből egy eset egyszerre minősült ismételt és súlyos jogsértésnek.
A csatorna engedélye szeptember 3-án lejárt, miután augusztus 15.-én leadott frekvenciapályázatát is elutasította a Médiatanács.
Via: hvg.hu
