f.j.

Rovat:

Média
Becsült olvasási idő: 1 perc
A Tilos frekvenciájának megszűnésével távozott Csabai Gábor Papó a rádió éléről
Az utolsó földi sugárzású adásban jelentette be lemondását.

Frekvenciájának lekapcsolása előtti utolsó napon, születésnapi ünnepi adásban jelentette be Csabai Gábor Papó Tilos Rádió ügyvezetője távozását, aki 16 évig volt a rádió tagja.

A 31. születésnapon nem csak ünneplésre volt ok, hiszen a Tilos Rádió adása 19 év után ismét nem lesz hallható FM-en, csak online. Földi sugárzásuk megszűnésével egy időben Csabai Gábor Papó helyét a rádió egyik szerkesztője, az Erőmű című műsort készítő Orbán Gábor veszi át.

A Médiatanács idén áprilisi döntése alapján nem hosszabbította meg a Tilos Rádió 90.3-as frekvenciaengedélyét ismételt jogsértésekre hivatkozva, miszerint a Tilos Rádió médiaszolgáltatója 2015-ben kezdődő jogosultságának ideje alatt 4 alkalommal szegte meg a műsorszámok korhatár-kategóriába sorolására illetve sugárzási időpontjára vonatkozó törvényi előírásokat, amelyből egy eset egyszerre minősült ismételt és súlyos jogsértésnek.

A csatorna engedélye szeptember 3-án lejárt, miután augusztus 15.-én leadott frekvenciapályázatát is elutasította a Médiatanács. 

Via: hvg.hu