hero
M.K.

Rovat:

Média
Becsült olvasási idő: 1 perc
Ha elnyerné a Tilos a frekvenciát, akkor is leállna pár napra az adása
De csak FM-en, online folyamatos a műsora.

A Tilos Rádió Facebook-oldalán tisztázta a frekvencia körüli kialakult helyzetet. Mint ismert, a rádió a budapesti 90,3 Mhz-en hallható, azonban a csatorna engedélye szeptember 3-án lejár. A frekvenciapályázatokat augusztusban lehetett benyújtani, és így tett a Tilos Kulturális Alapítvány: augusztus 15-én leadta a dokumentumokat. 

A döntés most a Médiatanács kezében van, de arról egyelőre nem tudni, hogy azt mikor hozzák nyilvánosságra. Ha a Tilos elnyerné a frekvenciát, akkor tíz évre biztosítva lenne a földi sugárzása. 

„Két lehetőség előtt állunk: Vagy elnyerjük a 90.3-as frekvenciát a következő 10 évre, vagy nem.Sajnos, mindkét esetben szeptember 3-án, éjfélkor le kell kapcsolnunk az adóberendezésünket, hiszen a jelenlegi műsorszolgáltatási szerződésünk akkor jár le. Amennyiben nem kapjuk meg a frekvenciát, úgy 2022. szeptember 3-án éjféltől a rádió FM-en ugyan nem működik tovább, de online természetesen igen. A második esetben, vagyis, ha elnyerjük a frekvenciát, ideiglenesen akkor is el kell búcsúznunk az étertől, ám csak egy rövid időre. Ez esetben a sugárzást megelőzi néhány kötelező procedúra, főképp az új műsorszolgáltatási szerződés megkötése, melyeket igyekszünk természetesen minél gyorsabban abszolválni. Ezeket követően kapjuk meg az ún. rádióengedélyt, amely birtokában indulhat a Tilos Rádió újabb – és ne legyen kétségünk – kalandos fejezete” – fogalmaztak posztjukban.

A rádió szerint az idei, 31. születésnapja mindenképpen különleges alkalom lesz, hiszen adásuk 19 év után ismét átmenetileg nem lesz hallható FM-en, csak online. Éjfélkor az ünneplők közösen fogják visszaszámolni a másodperceket, és kezdetét veszi a Hatásszünetnek, vagyis megszűnik a földi sugárzásuk.

Nyitóképünk a Tilos Facebook-posztjának illusztrációja.