2022. szeptember 3-án jár le végleg a Tilos Rádió médiaszolgáltatási jogosultsága, ezért hamarosan megnyílik a pályázási lehetőség a szabaddá váló frekvenciára, közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH).
A Médiatanács idén áprilisi döntése alapján nem hosszabbította meg a Tilos Rádió 90.3-as frekvenciaengedélyét ismételt jogsértésekre hivatkozva, miszerint a Tilos Rádió médiaszolgáltatója 2015-ben kezdődő jogosultságának ideje alatt 4 alkalommal szegte meg a műsorszámok korhatár-kategóriába sorolására illetve sugárzási időpontjára vonatkozó törvényi előírásokat, amelyből egy eset egyszerre minősült ismételt és súlyos jogsértésnek. Emellett a jogosultság időtartama alatt további 4 esetben ismételt jogsértést is megállapított a médiaszolgáltatóval szemben a Médiatanács, két esetben a műsorkvótákra vonatkozó havi adatszolgáltatási kötelezettségre, további két esetben az éves beszámolási kötelezettségre vonatkozó előírások megszegése miatt.
Korábban az NMHH Kommunikációs Igazgatósága azt nyilatkozta a Kreatívnak, hogy ilyen ügyekben nincsen mérlegelési lehetőségük, a médiatörvény egyértelmű kereteket szab, nem újíthatják meg a rádió jogosultságát.
Ezekről a kötelezettségekről Csabai Gábor Papó, a Tilos ügyvezetője elmondta nekünk, hogy közösségi rádióként sokáig küzdöttek a szabályozás ellen, mivel gyakorlatilag lehetetlen betartani az adatszolgáltatási kéréseket, hetente több mint 25 ezer rubrikát kell kitölteniük. Helyzetük olyan, mint az antilopoké, akiket a ragadozókkal közös versenyben indítottak el, szinte kódolva volt, hogy hibázzanak.
Tegnap az NMHH elfogadta a Budapest 90,3 MHz médiaszolgáltatási lehetőség pályázati felhívásának tervezetét és hamarosan kiírja a frekvenciára szóló pályázatot. Közleményük szerint a rádió üzemeltetője a megújítás ügyében hozott döntéssel szemben a törvény által biztosított jogorvoslati jogával nem élt. Az új kiírás tervezete ugyanakkor lehetővé teszi, hogy a Tilos Kulturális Alapítvány is pályázzon a frekvenciára.

