Videóval ünnepli a Vodafone a Távközlés és az Internet Világnapját
A távközlés gyorsan változó világtörténelmére és az iparág fontosságára szeretné felhívni a figyelmet a videóval.
48 milliós bírságot kapott a UPC
Elsőfokon több tízmillió forintra birságolta a Médiahatóság a UPC-t, mondván jogszerűtlenül jártak el, amikor több ezer telefonszámot tettek elérhetetlenné.
El kell törölni a telekomadót
A távközlési szolgáltató cégeket sújtó, tavaly októberben bevezetett különadó eltörlésére szólította fel Magyarországot csütörtökön az Európai Bizottság.
Eljárás húsz uniós tagország ellen
Az Európai Bizottság szerint húsz tagország nem teljesítette a távközlési ágazatra vonatkozó új szabályok átvételét. A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium szerint mi már július 11-én eleget tettünk a feltételeknek.
A mobilcégek beárazzák a különadót?
A piaci körülményekkel és az inflációval indokolják a magyar mobilszolgáltatók, hogy hosszú évek óta először, idén árat emeltek. Sajtóértesülések szerint egyértelmű, hogy a válságadót árazták be, áthárítva annak terheit a fogyasztókra, miközben a kormánytagok a válságadók bejelentésekor arról beszéltek, ügyelni fognak arra, hogy a cégek ne háríthassák tovább a többletadót a fogyasztókra.
Szerb távközlési tender zajlik
Egyelőre a Deutsche Telekom, a France Telecom, a Telekom Austria és a mexikói America Movil érdeklődik szerb Telekom Srbija többségi tulajdonrésze iránt. Az ajánlatokat február 21-ig lehet benyújtani.
