A digitális éra a dinoszauruszoknak is új virágzást hozott: a Comcast Xfinity márkájának első Super Bowl-reklámkampánya a „mi lett volna ha” elképzelésen alapul: mi történne, ha az ikonikus dinoszauruszpark soha nem omlott volna össze, mert minden technológiai rendszere stabilan tovább működött volna?
Szelfi és kocogás dinókkal a Jurassic Park…Works kampányban
A „Jurassic Park…Works”, azt a világot képzeli el, ahol a park Wi-Fi-vel, mobilkapcsolattal és okosotthon-technológiával összekapcsolt – azaz minden zökkenőmentesen működik, ellentétben a 1993-as klasszikus film technikai katasztrófájával.
A szpotban három eredeti szereplő tér vissza: Jeff Goldblum (Ian Malcolm), Sam Neill (Dr. Alan Grant) és Laura Dern (Dr. Ellie Sattler) – akik most nem dinoszauruszok elől menekülnek, hanem épp ellenkezőleg, kihasználják és élvezik a működő park élményeit: együtt kocognak dínókkal, vagy T. rex-szel készítenek szelfit.
Az Xfinity kampány magas labda volt Taika Waititi-nek
A reklámot a What We Do in the Shadows, (Hétköznapi vámpírok) vagy a Jojo Rabbit (Jojo Nyuszi) filmeket jegyző Taika Waititi rendezte, és része az Xfinity „Imagine That” márkastratégiának, amely a zökkenőmentes, gondtalan digitális életet állítja előtérbe.
A kampány persze erősen épít a 1993-as film nosztalgikus elemeire – beleértve John Williams ikonikus zenéjét is –, miközben a modern technológiát helyezi a középpontba.
A vizuális effekteket az Industrial Light & Magic (ILM) készítette, amely eredetileg a dinoszauruszokat is megalkotta: a kampány így egy együttműködés eredménye a Universal Pictures, Amblin Entertainment és az Xfinity Creative csapataival. Nem csak a képernyőn: off-screen élmények is kapcsolódnak hozzá, például interaktív T. rex-hirdetések és Jurassic-themed Lyft-autók San Franciscóban.
Borítókép: Famouscampaigns.com

