A nyomtatott sajtó visszaesése elérte a bulvárt is
Egyre kevesebben keresik a könnyedebb tartalmakat az újságárusoknál.
A női lapokat alig érinti a print hanyatlása
Miközben a nyomtatottsajtó-piac nagy része zuhanórepülésben van, nemhogy csökkent, vélhetően még nőtt is a női tematikájú lapok példányszáma. De kik vezetik a piacot? Milyen stratégiákat, márkaépítési és értékesítési trükköket kellett bevetniük, hogy ez így maradjon?
A legretróbb számteches hirdetések
Hiánypótló gyűjtést tett közzé az IDDQD játékblog. Heti retro posztjában 80-as évekbeli számítástechnikai hirdetéseket gyűjtött össze, melyek közül párat mi is megmutatunk.
Ez volt a nyomtatott sajtó 2013-ban
Tegnap a televíziós piac tavalyi évének értékelésével és idei évének esélyeivel kezdtük a nagy médiás és ügynökséges összefoglalásunkat, most a nyomtatott sajtóval folytatjuk. A Kreatív cikke.
Visszatér a nyomtatott Newsweek
Egy évvel azután, hogy az utolsó lapszám megjelent, újra kiadják a nyomtatott Newsweek magazint. A hírt a lap főszerkesztője, Jim Impoco jelentette be a New York Times beszámolója szerint.
Újdonságok az olvasottsági kutatásban
Új struktúrát alakított ki a NOK (Nemzeti Olvasottsági Kutatás) alapító konzorciumi köre. A NOK kibővítette felügyelőtestületét, amelyet a kiadói és médiaügynökségi vezetők alkotnak. A testület erősebb médiaügynökségi részvétellel, immáron 7 taggal működik.
250 ezres bírság Bayer miatt
A Médiatanács 250 ezer forintra büntette a Magyar Hírlapot a januárban megjelent Ki ne legyen? című Bayer Zsolt-írás törvénysértő állításai miatt. A testület először bírságolt meg nyomtatott lapot.
100 millió frankos Ringier-eredmény
Csaknem 100 millió svájci frank volt a Ringier AG 2012-es EBIDTA szintű eredménye, ami több mint 55 százalékos növekedés a 2011-es eredményhez képest. A számok alakulásához nem csak a tavalyi év akvizíciói, hanem a svájci magazinpiac kedvező alakulása illetve költségtakarékossági intézkedések is hozzájárultak. A cég közleménye szerint a Ringier Magyarország a nehéz piaci körülmények ellenére is jó eredményt ért el.
Csak tisztességesnek kell lenni
Téved az, aki azt hiszi, hogy nem kifizetődő a minőségi tartalom, az ellenőrzött információk közlése, ezt a szemléletet azonban az olvasókban, egy adott médium közönségében is tudatosítani kell. A lapombudsman intézménye Stephen Pritchard, a vasárnaponként megjelenő Observer ombudsmanjának állítása szerint mindemellett már középtávon megtérül a kiadóknak, mivel csökkennek a jogi kiadásaik. Interjú.
Újrázik az MLE elnöke
Újraválasztották a Magyar Lapkiadók Egyesületének március 14-i rendes tisztújító közgyűlésén Kovács Tibort, és az elnökség tagjairól is szavaztak. A közgyűlésen összegezték az MLE szerepét a jelenlegi médiapiaci helyzetben.
Törvénysértő helyzetben két magazin
Törvénysértő helyzet alakult ki a magyar magazinpiac egyik szűk, ám annál zsúfoltabb szegmensében, a hajózással foglalkozó lapok piacán, miután a nyilvántartást végző hivatalok rosszul végezték munkájukat. A Magyar Vitorlás Szövetség februártól hosszú évek kihagyása után ismét kiadja Vitorlázás című lapját, csakhogy ezzel megtévesztően hasonló néven jelenik meg már szintén hosszú évek óta a Vitorlázás Magazin, amelynek kiadójával a szövetség eddig szerződésben állt. A faramuci ügy hátterében a szövetség új vezetése és a Vitorlás Magazin között tavaly év végén lejárt szerződés, valamint a vitorlástársadalmon belül létező, a napi politikát és közéletet leképező konfliktusok zajlanak.
