Mobilinternet, tabletek gyerekeknek
Az innovatív gyógyszergyártók, a Magyar Telekom és a Samsung 1000 táblagéppel és mobilinternettel támogatják a koronavírus ellen harcoló egészségügyi szakdolgozók gyermekeinek otthoni tanulását.
Egyre nő a mobilinternetezők száma
Tízből heten már így érik el a világhálót és ezért egyre többet hajlandók fizetni. A GfK Digital Connected Consumer kutatásának legfrissebb adatai szerint a 15-59 éves internetezők többsége ma már okostelefonján is rendszeresen csatlakozik a világhálóhoz.
Tudja a magyar, mi a mobilnet
A magyar lakosok nagy többsége, 82 százalék tudott helyesen válaszolni arra a kérdésre, mi az a mobilinternet - derül ki a Strategopolis NMHH számára készített felméréséből.
Kevesen használják a mobilnetet
A magas tarifák miatt használják kevesen a mobilinternetet - állapítja meg közleményében a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság. Egy számítás szerint Magyarország a harmadik legdrágább az EU-ban.
Hétmilliárd mobilos lehet jövőre
A mobilelőfizetések száma jövőre eléri a hétmilliárdot – vélekedik egy nemzetközi szervezet jelentése.
Innovációs pályázat a Telenortól
Innovációs pályázatot hirdetett diákok számára a Telenor. A gépek közötti kommunikáción alapuló megoldásokat várnak.
Betiltották a Vodafone reklámját
Először tiltottak be tévéreklámot Magyarországon, amióta szabadon lehet hirdetni. A Vodafone rallys szpotját a Telenor jelentette fel.
Kétszer annyit töltenek a telenorosok
Februárban tovább nőtt a mobilinternet-előfizetők száma Magyarországon, csökkent a T-Mobil előnye, de a három szolgáltató közötti erőviszonyok nem változtak érdemben. Érdekesség, hogy a Telenor mobilinternet-előfizetői átlagban közel kétszer annyi adatforgalmat használtak, mint a két konkurens. Az NMHH jelentése.
Adatforgalomban erősebb a Telenor
Januárban tovább nőtt a mobilinternet-előfizetők száma. Darabszámban kicsit gyengült a Telenor a két konkurens javára, adatforgalomban viszont erősödött.
LTE mobilnetet indított a T-Mobile
21 megabites mobilnetes szolgáltatást indított a T-Mobile. A szolgáltatás a főváros lakosságának 40 százaléka számára érhető el.
Nőtt az internet-előfizetések száma
A harmadik negyedévben tovább nőt a magyarországi internetpiac.Az összes internet-előfizetés 47 százaléka a mobilkategóriába tartozik.
A Telenor az RTL-t szponzorálja
Szponzorációs együttműködést jelentett be a Telenor és az RTL Klub. A telkócég a csatorna két legnépszerűbb műsora mögé állt be.
Beelőzte a Telenor a Vodafone-t
Az előző havi 1 millió 190 ezerről júliusban 1 millió 309 ezerre emelkedett az aktív mobilinternetező ügyfelek száma a három magyarországi szolgáltatónál – derül ki az NMHH legfrissebb mobilinternet-gyorsjelentéséből. A Telenor visszaelőzte a Vodafone-t, valószínűleg a Klikk mobilnet-opciónak köszönhetően.
Nyugaton már nem menő a Facebook
Nem lehet többé globális internetstratégiáról beszélni, mert a piac egyre erősebben fragmentálódik – állapítja meg a 27 országra kiterjedő kutatás, a GlobalWebIndex. Míg összességében például drasztikusan nő a közösségimédia-használat, a Facebook a fejlett piacokon már hanyatlóban van, és a Twitter is stagnál az Egyesült Államokban.
