Mobilinternet, tabletek gyerekeknek

Mobilinternet, tabletek gyerekeknek

Az innovatív gyógyszergyártók, a Magyar Telekom és a Samsung 1000 táblagéppel és mobilinternettel támogatják a koronavírus ellen harcoló egészségügyi szakdolgozók gyermekeinek otthoni tanulását.

Egyre nő a mobilinternetezők száma

Egyre nő a mobilinternetezők száma

Tízből heten már így érik el a világhálót és ezért egyre többet hajlandók fizetni. A GfK Digital Connected Consumer kutatásának legfrissebb adatai szerint a 15-59 éves internetezők többsége ma már okostelefonján is rendszeresen csatlakozik a világhálóhoz. 

Tudja a magyar, mi a mobilnet

Tudja a magyar, mi a mobilnet

A magyar lakosok nagy többsége, 82 százalék tudott helyesen válaszolni arra a kérdésre, mi az a mobilinternet - derül ki a Strategopolis NMHH számára készített felméréséből.

Kevesen használják a mobilnetet

Kevesen használják a mobilnetet

A magas tarifák miatt használják kevesen a mobilinternetet - állapítja meg közleményében a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság. Egy számítás szerint Magyarország a harmadik legdrágább az EU-ban.

Hétmilliárd mobilos lehet jövőre

Hétmilliárd mobilos lehet jövőre

A mobilelőfizetések száma jövőre eléri a hétmilliárdot – vélekedik egy nemzetközi szervezet jelentése.

Innovációs pályázat a Telenortól

Innovációs pályázat a Telenortól

Innovációs pályázatot hirdetett diákok számára a Telenor. A gépek közötti kommunikáción alapuló megoldásokat várnak.

Betiltották a Vodafone reklámját

Betiltották a Vodafone reklámját

Először tiltottak be tévéreklámot Magyarországon, amióta szabadon lehet hirdetni. A Vodafone rallys szpotját a Telenor jelentette fel.

Kétszer annyit töltenek a telenorosok

Kétszer annyit töltenek a telenorosok

Februárban tovább nőtt a mobilinternet-előfizetők száma Magyarországon, csökkent a T-Mobil előnye, de a három szolgáltató közötti erőviszonyok nem változtak érdemben. Érdekesség, hogy a Telenor mobilinternet-előfizetői átlagban közel kétszer annyi adatforgalmat használtak, mint a két konkurens. Az NMHH jelentése.

Adatforgalomban erősebb a Telenor

Adatforgalomban erősebb a Telenor

Januárban tovább nőtt a mobilinternet-előfizetők száma. Darabszámban kicsit gyengült a Telenor a két konkurens javára, adatforgalomban viszont erősödött.

LTE mobilnetet indított a T-Mobile

LTE mobilnetet indított a T-Mobile

21 megabites mobilnetes szolgáltatást indított a T-Mobile. A szolgáltatás a főváros lakosságának 40 százaléka számára érhető el.

Nőtt az internet-előfizetések száma

Nőtt az internet-előfizetések száma

A harmadik negyedévben tovább nőt a magyarországi internetpiac.Az összes internet-előfizetés 47 százaléka a mobilkategóriába tartozik.

A Telenor az RTL-t szponzorálja

A Telenor az RTL-t szponzorálja

Szponzorációs együttműködést jelentett be a Telenor és az RTL Klub. A telkócég a csatorna két legnépszerűbb műsora mögé állt be.

Beelőzte a Telenor a Vodafone-t

Beelőzte a Telenor a Vodafone-t

Az előző havi 1 millió 190 ezerről júliusban 1 millió 309 ezerre emelkedett az aktív mobilinternetező ügyfelek száma a három magyarországi szolgáltatónál – derül ki az NMHH legfrissebb mobilinternet-gyorsjelentéséből. A Telenor visszaelőzte a Vodafone-t, valószínűleg a Klikk mobilnet-opciónak köszönhetően.

Nyugaton már nem menő a Facebook

Nyugaton már nem menő a Facebook

Nem lehet többé globális internetstratégiáról beszélni, mert a piac egyre erősebben fragmentálódik – állapítja meg a 27 országra kiterjedő kutatás, a GlobalWebIndex. Míg összességében például drasztikusan nő a közösségimédia-használat, a Facebook a fejlett piacokon már hanyatlóban van, és a Twitter is stagnál az Egyesült Államokban.