Megváltozik a közterületesek neve
Megváltozik a Magyar Közterületi Média Szövetség neve, a jövőben Out Of Home Hungary Egyesületnek hívják őket.
Picit soványabb a reklámtorta
Elindult a Médiapiac éves, tapolcai konferenciája, az első programpont a 2012-es reklámpiac méretének bejelentése. Mennyi pénz folyt be a médiacégekhez és hogyan? Ezt mondták el az iparági szövetségek.
Új vezetés a közterületi szövetségben
2012. március 28-án tartotta éves közgyűlését az Magyar Közterületi Média Szövetség (MKMSZ) és új elnököt, elnökséget választottak.
Közel 4000 plakátot távolítottak el eddig
A közlekedési törvény módosítása miatt eddig 3784 reklámtáblát távolított el a Magyar Közút, a közút kezelői pedig eddig mintegy száz esetben indítottak hatósági eljárást az el nem távolított reklámtáblák miatt.
Ekkora volt a reklámtorta 2011-ben
A Magyar Reklámszövetség (MRSZ) dr. Skriba Judit vezetésével 12. alkalommal becsülte meg a magyar reklámpiac reklámköltési adatait. Új módszertan, másféle adatok.
Mit hoz a Fidesz a közterületi médiának?
A közterületi reklámfelületeket szabályozó tavaly decemberi törvény október végi végrehajtási rendeletének első hulláma alaposan megrémítette a közteresek egy részét, és most a piac is minimum egymilliárdos piacszűküléssel számol. Ennek ellenére a végrehajtási rendelet több ponton is nehezen értelmezhető, és úgy látszik, egy darabig még senkit nem érint a jogszabályváltozás, mert a táblák felmérésére kijelölt szerv nagyon lassan halad a munkával. Eközben viszont a Fidesz mögött álló gazdasági körök lassan maguk alá gyűrik a közterületi reklámpiacot.
Nincs arcuk a szponzoroknak
„A válság mellett ok az is, hogy – ahogy sokan mások is – a potenciális támogatók is tartanak ettől a szabad véleménynyilvánítási tereptől” – mondta el a Kreatív Online-nak Bakos Gábor, az óriásplakát-kiállítás egyik alapítója, amikor arról kérdeztük, miért is marad el az idei ARC.
Vita a magyar reklámpiac első félévéről
Egy hete Mihálszki Zsuzsa, a Kantar Media kommunikációs vezetője elemzést közölt a magyar reklámpiac első félévéről. Somogyi Miklós, a Magyar Közterületi Média Szövetség elnöke szerint a Kantar rosszul számolt, a „körtével az almát hasonlította össze” és ezzel félrevezethette a piaci szereplőket. A Kantar szerint viszont jól számoltak, csak mennyiségi csökkenésről beszéltek, listaárakról nem. Az alábbiakban a két levelet olvashatják.
Bukhat a köztéri reklám korlátozása
Bár eleve tudni lehetett, hogy a közterületi reklámok elhelyezésének szigorítását tartalmazó törvény nemcsak az ESMA-nak, hanem számos önkormányzatnak tehet alá, mégis csak fél évvel a törvénymódosítás után jutott el odáig a helyzet, hogy Kósa Lajos, Debrecen polgármestere egy törvénymódosítással feloldaná a korlátozást és az önkormányzatok dönthetnének az engedélyezésről. Az ok, hogy a nagyobb városok 30-40 millió forinttól estek el január óta.
Még működhet a Peronreklám
Egyelőre tovább működik a Peronreklám, azonban a főváros máshogy képzeli el a BKV reklámfelületek jövőjét. A piac pangása miatt maradtak kint a karácsonyi hirdetések.
Nincs fortélyos félelem
Alig egy hete jelent meg a Kreatív Online-on Kaszás György publicisztikája a közutak melletti reklámtáblák korlátozásáról. A Magyar Közterületi Média Szövetség ezután közleményt adott ki, amelyre Kaszás ismét megfogalmazta kérdéseit. Most a szövetség elnöke válaszol neki, levelét változtatás nélkül közöljük.
I szív Hivatalos Közlemény
Egy hete közöltük Kaszás György véleményét, ami a közterületi reklámok korlátozásáról szólt. Pénteken a közterületi médiások szövetségének közleménye jelent meg. Kaszás György további kérdéseket fogalmazott meg.
Az MKMSZ szerint nem kell félteni a közterületi reklámpiacot
A Magyar Közterületi Média Szövetség (MKMSZ) szerint nem befolyásolja a törvénymódosítás a közterületi reklámpiacot, a kihelyezett reklámhordozók mindössze két százalékát érinti a szigorúbb szabályozás. A módosítás majdnem mindenkit érint, de leginkább azokat, amelyek portfoliójában zömében ilyen eszközök vannak.
Pofont kaphat a kormánytól a köztéri reklámpiac
A közúttól ötven, az autópályától száz méteres távolságban és csupán négy négyzetméteres méretben engedélyezné a reklámtáblákat az a törvénytervezet, ami most a parlament előtt hever. A közterületi reklámszakmával nem egyeztettek a javaslatról.
