Nem egyesítik a francia közmédiumokat
Felfüggesztette a párizsi fellebbviteli bíróság hétfőn az elsősorban külföldre sugárzó Radio France International rádiócsatorna és a francia mellett angolul és arabul is sugárzó, állami költségvetésű France 24 hírtévé összevonását addig, amíg a rádió dolgozóit nem tájékozatják a végleges feladataikról.
Csendben tüntettek a kirúgottakért
Megkezdte a közmédiumokban zajló leépítések elleni tiltakozó megmozdulását a Közmédiumok Szakszervezeti Tanácsa szerda délután. A néma demonstrációhoz több százan csatlakoztak.
Megkezdődtek az elbocsátások a közmédiában
A szerdai nap folyamán mintegy harminc emberre került sor abból az 550 fős csoportos létszámleépítésből, amelyet kedden jelentett be a munkaügyi központoknak az MTVA vezérigazgatója, Böröcz István. A folyamat várhatóan jövő hét közepéig tart.
Csak az RTL volt nyereséges 2010-ben
A gazdasági életben is az RTL Klub hasít a legjobban 3,1 milliárd forintos nyereségével, miközben a köztévé 12,8 milliárdos veszteségének fedezése az államkasszára vár. Az Mfor megnézte a tévétársaságok nyilvános beszámolóit.
Nol: kész a kirúgási lista a közmédiában
Megvan a lista, hogy kiket küldenek el a közrádiót, tévéket és MTI-t összefogó alaptól június végén– értesült a Népszabadság. A lap úgy tudja, az alapnál egy újonnan megalakuló bizottság dönt majd arról, kik kerülhetnek mikorofon és kamera elé.
Már az LMP is felháborodott
Az MTVA csak a műsorkészítési koncepció megalkotása után döntsön a közmédia dolgozóinak létszámáról – ezt szeretné az LMP. Nyárra várhatóak a közmédiában az elbocsátások - egyes hírek szerint ezer embert akarnak elküldeni, de hivatalos számot nem közöltek.
Ötödször rendezi meg a Sajtófesztivált az MLE
Május 14-én ötödik alkalommal rendezi meg a Magyar Lapkiadók Egyesülete a lapkiadók ünnepét. A Sajtófesztiválon több mint negyven standon mutatják be a nyomtatott lapokat, de ott lesznek a közmédiumok is.
Megszakítják vész esetén adásukat a közmédiumok
A katasztrófahelyzetekkel kapcsolatos közérdekű közlemények célba juttatásáról írt alá együttműködési megállapodást a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság és az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság vezetője.
Ezer embert is elbocsáthatnak a közmédiából
A közmédiumok dolgozói januárban kerültek át a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alaphoz (MTVA). Az alap nemrég kinevezett vezetője, Böröcz István levélben jelentette be, hogy hamarosan megkezdődik a leépítés, mely a hírek szerint ezer főt is érinthet.
