Csuday-TASZ vs. Médiatanács-kertévék 3:0
A Kúria szerint is köteles a Médiatanács kiadni a két országos kereskedelmi televízió, az RTL Klub és a Tv2 hatósági szerződéseit.
Az NMHH csúsztat
Kollégánk másodfokú pernyerése után az NMHH közleményt adott ki, amiben azt állították, hogy csak a kereskedelmi tévék fellebbeztek az elsőfokú ítélet ellen, ha rajtuk múlott volna, akkor elfogadták volna az elsőfokú ítéletet is. Ez sajnos azonban nem felel meg a valóságnak, mivel nyilatkozatban támogatták a Tv2 és az RTL Klub fellebezését.
Az Origo újságírója is pert nyert
A Fővárosi Törvényszék első fokú ítéletében arra kötelezte a médiatanácsot, hogy tegye közzé az Advenióval és az FM1-gyel kötött hatósági szerződéseit. A pert az Origo újságírója, Pethő András a Transparency International segítségével indította.
Pert nyert a Kreatív újságírója
Ki kell adnia a Médiatanácsnak az országos kereskedelmi tévék hatósági szerződéseit. Erről döntött szerdán a Fővárosi Törvényszék első fokon abban a perben, amelyet a Kreatív munkatársa, Csuday Gábor a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) jogvédő szervezet segítségével indított a Médiatanáccsal szemben. A bíróság döntésével szemben a Médiatanács és a kereskedelmi tévék, mint beavatkozók, fellebbezést nyújtottak be, az ügy másodfokon folytatódik.
Lejárt az RTL és a Tv2 szerződése
2012. július 9-én lejár az országos kereskedelmi tévék, az RTL Klub és a Tv2 koncessziós szerződése. Ezzel egy korszak zárul le, még akkor is, ha digitális átállás lezártáig a tévék ideiglenes szerződést kötnek a Médiatanáccsal. Az analóg lekapcsolásnak csak a végső dátuma ismert, az addigi menetrenddel azonban még a tévék sincsenek tisztában, az elvégzendő munkával csúszásban van az állam, nem tudják pontosan kik azok, akiknek szociális alapon kellene a digitális földi sugárzás vételére alkalmas eszközöket kiosztaniuk.
MSZP-s alapítvány a Neo FM mögött?
Információink szerint a Magyar Szocialista Párthoz kötődő Szabad Sajtó Alapítvány lehet az a szervezet, amelyre az FM1 vezérigazgatója, Horváth László hétfői sajtótájékoztatóján utalt, amikor arról beszélt, egy meg nem nevezett alapítvány 200 millió forinttal beszállna a rádió működésébe. Az alapítvány kuratóriumának elnöke megerősítette, hogy tárgyaltak a Neo FM helyzetéről, de arról nem született még döntés, hogy bármekkora összeggel támogatnák a rádió működését.
