Csuday-TASZ vs. Médiatanács-kertévék 3:0
A Kúria szerint is köteles a Médiatanács kiadni a két országos kereskedelmi televízió, az RTL Klub és a Tv2 hatósági szerződéseit.
Az NMHH csúsztat
Kollégánk másodfokú pernyerése után az NMHH közleményt adott ki, amiben azt állították, hogy csak a kereskedelmi tévék fellebbeztek az elsőfokú ítélet ellen, ha rajtuk múlott volna, akkor elfogadták volna az elsőfokú ítéletet is. Ez sajnos azonban nem felel meg a valóságnak, mivel nyilatkozatban támogatták a Tv2 és az RTL Klub fellebezését.
Az Origo újságírója is pert nyert
A Fővárosi Törvényszék első fokú ítéletében arra kötelezte a médiatanácsot, hogy tegye közzé az Advenióval és az FM1-gyel kötött hatósági szerződéseit. A pert az Origo újságírója, Pethő András a Transparency International segítségével indította.
Pert nyert a Kreatív újságírója
Ki kell adnia a Médiatanácsnak az országos kereskedelmi tévék hatósági szerződéseit. Erről döntött szerdán a Fővárosi Törvényszék első fokon abban a perben, amelyet a Kreatív munkatársa, Csuday Gábor a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) jogvédő szervezet segítségével indított a Médiatanáccsal szemben. A bíróság döntésével szemben a Médiatanács és a kereskedelmi tévék, mint beavatkozók, fellebbezést nyújtottak be, az ügy másodfokon folytatódik.
Hajóépítő mérnök lenne
Nem volt ciki munkája Csuday Gábornak, a Kreatív szerkesztőjének, aki nyáron szívesenvitorlázik, télen pedig síel.
