Papp Olivér

Rovat:

Popkult
Becsült olvasási idő: 1 perc
Új zenei klub nyílik Budapesten

Október elejétől várja vendégeit a Vortex.

A Vortex a Metró zenekar által legendássá tett, aztán az elmúlt évtizedekben rendkívül kalandos utóéletű Metró klub helyén indul, ami új arculattal, új technikával és természetesen új koncepcióval várja az Astoria mögött, a Dohány és a Síp utca sarkán a közönséget. A Vortex nyitó eseménye egy ingyenes nyitófesztivállal indul október 2. és 5. között, szerdától szombatig, amiket after is követ.

A minifesztivál igyekszik leképezni a Vortex koncepcióját: így szerdán az akusztikusoké és a singer-songwritereké lesz a főszerep, amit open mic zár. Csütörtökön az eklektika kerül előtérbe, ahol hiphoptól az elektronikus műfajokig vagy éppen a dzsesszig terjedő meglehetősen széles skálán játszanak majd a fellépők. Az estét jam session after zárja. Pénteken a folkzene dominál táncházzal megspékelve, szombaton a pop-rocké és a bulié a főszerep.

A nyitófesztiválra a belépés ingyenes, további részletekről pedig itt olvashattok.