hero
Molnár Zoltán

Rovat:

Reklám
Becsült olvasási idő: 2 perc
Egyesül a VMLY&R és a Wunderman Thompson

Régiúj nevet kap a WPP alá tartozó új mamutcég, ami 30 ezer embert fog elsőre foglalkoztatni. A leépítésekről még nem kommunikál egyértelműen az anyavállalat, ami a digitalizációra adott válaszként jellemzi a lépést.

Minden nagyobb lesz: a cél, a szenvedély, az energia, hirdeti a LinkedInre (is) felkerült videóján két nagy reklámügynökség, a VMLY&R és a Wunderman Thompson (WT). De hogy miért hirdet két ilyen globális méretű ügynökség közösen?

hát mert egyesülnek.

A videó végén kiderül, az új névvel nem akarnak az őrületbe kergetni mindenkit, a régiúj VML betűszó mellett döntöttek. A Wall Street Journal szerint az új VML 64 országban mintegy 30 ezer munkavállalót fog foglalkoztatni.

Akit a versenyjogi szempontok érdekelnek, fontos megemlíteni, hogy a VMLY&R és a WT is a brit WPP óriáscég égisze alatt működött eddig is (ahogy ide tartozik az Ogilvy és a GroupM is). A Magyarországon terhelt hátterű szó, a szinergia és annak folytonos keresése nyomán a WPP már korábban is áramvonalasította a cégcsoportot. 2018-ban így jött létre a Young & Rubicam és a VML egyesítéséből a VMLY&R, ezért sem új találmány a VML név. Dettó 2018-ban egyesült a J. Walter Thompson és a Wunderman a WT-vé.

A VML-t Jon Cook fogja vezetni globális ügyvezetői szerepben, elnökként Mel Edwards dolgozik majd mellette. Cook az egyesülés előtt a VMLY&R-t, Edwards a WT-t irányította. A WPP álláspontja szerint annyira sokrétű lett már a megrendelői igény a digitalizációval, hogy ez az egyesítés segít majd a kliensek jobb kiszolgálásában. Mark Reid, a WPP vezére a mesterséges intelligenciára is kitért, mondván szükségessé vált a kreatív szakma, a média és a produkció integrálása.

Reidet megkérdezte a lap arról, jár-e leépítésekkel az egyesülés, erre biznisznyelvezetben félrebeszélve kvázi igent mondott („Ennek egy része valószínűleg a nem ügyfélkapcsolati képességek rovására fog menni, de valójában arról van szó, hogy az erőforrásainkat arra fordítjuk, ami az ügyfelek számára fontos”).

A Wall Street Journal szerint a WPP a jövő héten hozza nyilvánosságra negyedéves üzleti jelentését. Augusztusban egyébként már mérsékelték a növekedési várakozásaikat idénre, főleg miután kevesebb pénz várható a technológiai ügyfeleiktől.

(Kiemelt kép: VMLY&R / LinkedIn)