Egyre több hír jelenik meg arról, hogy a csőd szélén áll több, orvostechnikai eszközöket szállító cég, mert a kórházak nem tudják kifizetni, amit leszállítottak nekik. Segítséget kérnek a kormánytól, azt szeretnék, ha csökkentenék az áfát, és a kormány hitelt nyújtana a kórházaknak, hogy rendezhessék tartozásaikat. Közben április elsején Zombor Gábor egészségügyért felelős államtitkár egyeztetett a kórházi vezetőkkel, mert tovább folytatódik a kórházi rendszer átalakítása – közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma szerdán az MTI-vel.
A Szent Margit Kórház feszes gazdálkodási rend mellett eddig képes volt megőrizni pénzügyi egyensúlyát, el tudta kerülni az eladósodást. Az intézmény vezetése pedig letette a döntéshozók asztalára javaslatait annak érdekében, hogy hosszú távon is biztosítani tudja a térség lakosságának magas színvonalú ellátását és közben megőrizze gazdasági stabilitását. Javaslatainkat előzetesen egyeztették a térség meghatározó egészségügyi intézményének, a Honvédkórháznak a menedzsmentjével is.
