Újra elindítjuk az ügynökségi népszámlálást, 2018 és 2022 után immár harmadjára. Jó sok minden történt az elmúlt két évben, a piac tovább szűkült, az infláció jó masszív volt, megszűnt a KATA, szóval nézzük, hogy mit gondolunk mi, akik ebben a szakmában dolgozunk (akár freelancerként, akár alkalmazottként) a körülményeinkről - írja Marosi Gergő, a mito creative kreatívigazgatója az ügynökségi népszámlálás beharangozójában.
„Én őszintén remélem, hogy majd januárban, amikor a kielemzett eredményeket nézegetjük, akkor azt fogjuk látni, hogy jobb lett a helyzet: hogy a women wage gap eltűnt, de legalábbis csökkent, és hogy egyre jobb körülmények között dolgozhatunk.”
De mi ez pontosan? Egy lelkes kezdeményezés, aminek a célja, hogy többet tudjunk meg az iparágról. Egy felmérés a magyar reklámipar aktuális helyzetéről. Hat évvel ezelőtt volt az első népszámlálás, aztán pedig két éve a folytatás, amit azért csinált a mito creative + acg közösen, mint a két legnagyobb független hazai ügynökség, hogy felderítsék: mit szeretnek vagy éppen nem szeretnek az emberek a munkájukban és a munkahelyükön, mit szeretnének másképp, mitől lehetne jobb minden?
A kérdőív és a publikált statisztikák teljesen anonimak, sem a cégek, sem a dolgozók nem lesznek beazonosíthatók. Sem a kitöltés közben, sem utána - ígérik a projekt szervezői.
„A szakma egészének akarunk segíteni és egy általános képet kapni arról, hogy mi fontos az ebben a szakmában dolgozóknak. Szóval mindenki küldje tovább a kollégáknak, szakmabeli barátoknak, november végéig van idő kitölteni, az eredményekkel meg jövünk majd valamikor év elején” - áll a felhívásban.
Ezen a linken lehet kitölteni az űrlapot, ami kb. 10 percet vesz igénybe:
https://ugynokseginepszamlalas.hu/

