Mikortól meddig fut a kampány, milyen felületeken:
A Szülők közt videóssorozat epizódjai 2025. szeptember 17-től november 5-ig hetente kerülnek ki a Telekom Hello Szülő oldalra, illetve a Hello Szülő Youtube csatornára. Social mediában sorozattámogató extra tartalmak is készültek, amik segítségével az egyes epizódokban elindult beszélgetés a közösségi médiában folytatódni tud. Az online felületek mellett vitaindító figyelemfelhívó OOH-kampány is indul októbertől metróplakátokon és játszóházi öltözőszekrényeken.
Kampánycél
A Magyar Telekom két évvel ezelőtt azzal a céllal hozta létre a Hello Szülő platformot, hogy a digitális kor szülői kihívásaira adjon szakértői válaszokat és teret a nyisson a párbeszédre. A Szülők közt videós formátum ezt viszi tovább egy rendhagyó vitaformátummal, mégpedig úgy, hogy sokszor tabunak számító témák mentén bontja ki a szülőség dilemmáit. A különböző nézőpontok ütköztetésén keresztül pedig egyrészt értő diskurzust generál, másrészt láttatni engedi, hogy semmi sem fekete és fehér, hanem sok különböző nézőpont létezik, amik megismerésével egymás álláspontja felé is nyitottabbá, megértőbbé válhatunk.
A kampány fő üzenete
Vitassuk meg a digitális kor gyereknevelési dilemmáit.
Kreatív koncepció
A nyolc részes videósorozat aktualitását az adja, hogy rengeteg gyereknevelési irány létezik egymás mellett, sokféle tartalommal találkozhatunk a közösségi médiában, amiket nehéz megszűrni, és sokszor szülőként beleveszünk ezekbe, vagy éppen nem látunk a saját social buborékunkon túl. A Szülők közt ezt a buborékot szeretné tágítani, és epizódonként öt szülő párbeszédén keresztül megmutatni, mennyi különféle megoldás, irány létezhet, miközben lehetőséget ad ezeknek a mélyére nézni, illetve egymás meggyőzésére is.
A digitális kor új kihívások és kérdőjelek elé állította a családokat, amiben a Telekom társadalmi feladatának érzi, hogy edukációval, szakértői tippekkel segítsen eligazodni. Így a Szülők közt epizódjaiban az aktuális téma digitális aspektusai is előkerülnek. A mindennapok kiemelt témáiról pedig külön epizód szól, mint az AI-ról és a köré társuló kérdésekről, vagy a közösségi médiáról: posztoljak vagy ne a gyerekről, mikor legyen saját profilja, kiket követ?
A Hello Szülő egyedi videósformátumának a lényege, hogy az öt beszélgető partner ezúttal nem egy asztalnál, vagy egymás mellé helyezett fotelekben foglal helyet, hanem egy nagy térben állnak egymás mögött egyvonalban, és a vitaindító tételmondatokat hallva jobbra vagy balra lépnek attól függően, hogy az adott állítással mennyire értenek, van nem értenek egyet. Ezt követően indul a beszélgetés a műsorvezetővel, a Hello Szülő főszerkesztőjével, Mészégető Marcsival közösen, hogy megismerjük a különböző véleményeket, ki miért állt oda, ahova.
A Szülők közt négy epizódjában ismert szülők is állást foglal: Oltai Kata, Petrik Csenge, Hadnagy Timi, Zubor Rozi.

