Svédország 20 millió koronát (2,1 millió dollárt) adományoz a Szabad Európa Rádiónak (RFE/RL) – adta hírül a Reuters. A skandináv ország kormánya május 8-án jelentette be a döntést, válaszul arra, hogy Donald Trump kormánya elrendelte a médiumnak nyújtott szövetségi támogatások befagyasztását.
„Miután az Egyesült Államok visszavonta a Szabad Európa Rádió támogatását, számos országban fennáll a veszélye annak, hogy az emberek elveszítik a szabad médiához való hozzáférésüket” – áll a közleményben.
Trump elnök márciusban elrendelte a támogatások megszüntetését az amerikai kormányzat leépítésére irányuló átfogó erőfeszítések részeként, ami ellehetetlenítheti az autoriter országokban ritka és megbízható hírforrás működését. Bár időközben egy amerikai kerületi bírósági ítélet ideiglenesen felfüggesztette a megszüntetési végzést, egy szövetségi fellebbviteli bíróság ebben a hónapban blokkolta az ítéletet.
Kép forrása: Facebook/Szabad Európa

