hero
Kreatív
Becsült olvasási idő: 6 perc
Nemzeti pep talk-kal szól a magyarokhoz Szoboszlai Dominik a Telekom új kampányában

A reklámfilm március 15-étől látható a tévéképernyőkön és online. A sztársportoló főszereplésével készült imázskampányt a DDB Budapest jegyzi. 

EZ EGY KAMPÁNYBEJELENTŐ, AMELYET NEM A KREATÍV SZERKESZTŐSÉGE, HANEM A KAMPÁNY KÉSZÍTŐI ÍRTAK. IDE KATTINTVA KÜLDHETSZ TE IS SAJÁTOT!
A STÁBLISTA ÉS A KAMPÁNY BEJELENTKEZÉS UTÁN OLVASHATÓ.

Kampánycél:

A magyar társadalom motiválása. Arra biztatni az embereket, hogy a körülmények ellenére ne adják fel, hiszen mindig lehet jobb. Ha kisebb lépésekben is, de képesek vagyunk haladni, boldogulni, azaz az életünk különböző területeit tuningolni.

 

Kreatív koncepció:

A polikrízis hatásai Magyarországot sem kerülték el. Az embereknek nincsenek nagy, mozgósítható erőforrásai. Jellemző lelkiállapot a megrekedtség, a kontrollvesztettség és kiszámíthatatlanság érzése.

„Erre az általános társadalmi állapotra szeretett volna reagálni törődő márkaként a Telekom úgy, hogy megpróbálja picit kimozdítani az embereket az úgynevezett tanult tehetetlenség állapotából, hogy merjenek és akarjanak változtatni a jelenlegi helyzetükön. Emlékeztetve őket arra: akár egy kicsi is elég lehet ahhoz, hogy jobb legyen. Mindig van lehetőség továbblendülni, a kicsiből nagyot építeni, a meglévő dolgokból kihozni valami jobbat – ez volna a magyar tuning, az a képesség, ami mindannyiunkban ott szunnyad” – fejtette ki Szabó Béla, a Magyar Telekom márkakommunikációs igazgatója.

„Nekünk, magyaroknak a tuningolás a vérünkben van. Annyira, hogy észre sem vesszük, mennyire a szakértői vagyunk annak, hogy a kis dolgok leleményes használatával is jobbítani tudunk a helyzetünkön. Nem kell sok ahhoz, hogy kicsit jobbá tegyük a helyzetünket vagy akár az életünket. Ha az élet azt mondja, nem lehet, mi azt mondjuk, dehogynem. Feldobjuk, felpimpeljük, felturbózzuk, akárhogy is, de kihozzuk a legtöbbet az adottságokból. A számunkra hozzáférhető eszközöket kombinálva a már meglévő dolgainkkal megoldunk szitukat, megteremtjük, amire vágyunk, vagy amire egyszerűen csak szükségünk van. Ilyenkor tulajdonképpen csodákat művelünk, ilyen “művészi szinten” tuningolunk mi, magyarok” – fogalmazott Balogh Zsolt, a DDB Budapest vezető kreatívigazgatója. 

 A Telekom a tuning szemlélet és gondolkodásmód megtestesítésére olyasvalakivel szeretett volna együttműködni, aki bárki számára példakép lehet, és aki személyiségével és életútjával az egész országot képes motiválni. Épp ezért fogott össze Szoboszlai Dominikkel, a magyar labdarúgó-válogatott csapatkapitányával, a Liverpool FC középpályás játékosával. A világsztár a kampány gerincét képező TV-szpotban buzdító beszédet intéz a magyarokhoz arról, hogy mit is jelent a magyar tuning, és hogy mennyi mindent tudunk ebből kihozni, ha felfedezzük, hogy bennünk is megvan. 

„Egy olyan nagy és fontos márkának, mint a Magyar Telekom társadalmi felelőssége, hogy támogassa és inspirálja az embereket. Célunk, hogy a digitalizáció segítségével tuningoljuk Magyarországot” – tette hozzá Szabó Béla. 

A kampánynak a TVC-n és annak online vágatain kívül természetesen egyéb elemei is hangsúlyosak, ilyen például a Magyarországon még szinte egyedülállónak számító CGI fake OOH megoldás, amelyben Dominik óriási méretű telekomos mezét láthatjuk kifeszítve Budapest belvárosának egy emblematikus pontján, a forgalom fölé tornyosulva - mindezt persze csak a social media felületeken, rövid videós formátumban: 

A komplex, több üzeneti szinttel dolgozó kampány egyik kiemelt eleme az a kiterjedt, közel tízféle különböző CLP-ből és billboard-ból álló – magas mémesedési potenciállal is bíró – OOH kampányláb, amiben humorral párosulva magyar közmondásokat „tuningosítanak”. A tuning szó közmondásokba való könnyű beilleszthetősége arra is utal, hogy a tuning ott van a magyarságban, kulturálisan is bennünk gyökeredzik. A kültéri posztereket további közmondás-variációk is kiegészítik majd az online felületeken bannerek formájában.  

Emellett a csőben van még egy erős kulturális értékkel bíró audiovizuális tartalom is, de erről majd később.…


Érdekességek, behind the scenes: 


• A TVC alapötlete Dominiknek a sorsdöntő szerb-magyar meccs előtti, híres öltözői beszédéből inspirálódott, ami anno a közösségi médiában is nagyot ment. 

• Dominik, a feszített időrendje miatt, mindössze 24 órára tudott hazautazni a fotózásra és forgatásra, ezért a közös munka előkészítése videocsetek formájában zajlott. 

• A filmhez egy speciális, állítható sebességű, színházi emelőszerkezet épült. Ez emelte fel Dominikot négyméter magasra, miközben a beszédét mondta a kamerák előtt. 

• A reklámfilmben nincsen vágás, egyetlenegy snittből áll, ezért mind a főszereplőnek, mind a statisztáknak, mind pedig a stábnak teljes összhangban kellet dolgoznia a sikeres produkció érdekében. 

• Azért, hogy természetes és hiteles legyen, Dominik a beszédet nem betanulta, hanem átszűrte magán a mondanivalót és a saját szavaival adta vissza azt. Felvételről felvételre alakult a szöveg, míg megszületett az, ami a reklámfilmben hallható.

A TELJES CIKK CSAK ELŐFIZETŐINK SZÁMÁRA ELÉRHETŐ. KÉRÜNK, LÉPJ BE A FELHASZNÁLÓNEVEDDEL!