Újdonságként sportlétesítmények és sportszervezetek is bekapcsolódnak a programba: magyar dalok szólnak majd többek között a Ferencvárosi Torna Club, az MTK Budapest, a Győri ETO KC és a Puskás Akadémia rendezvényein. A Magyar Kézilabda Szövetség támogatásával például a magyar–svéd női kézilabda-válogatott tatabányai mérkőzésén is hazai szerzők művei hallhatók. Hasonló módon vesz részt a programban a Magyar Repülőkorong Szövetség is.
A kezdeményezéshez három ismert sportoló is csatlakozott nagykövetként: Berki Krisztián olimpiai bajnok tornász, Póta Georgina kétszeres Európa-bajnok asztaliteniszező, valamint Simon Petra kézilabdázó, aki a Fradi és a magyar válogatott irányítója.
A programot négy háttérzene-szolgáltató – a MoodMedia, a 3G Multimédia, a Music Engine és a KittoMedia – biztosítja, emellett több rádió és zenetévé is részt vesz az eseményben. Szeptember 20-án több médium kizárólag magyar zenét játszik, többek közt a Radiocafé, a Klasszik Rádió, a Zebrádió és a Sláger TV. Szintén részt vesz a programban mintegy 100 iskolarádió is a DUE Médiahálózat koordinálásával.
Az Él a Zene! nap szervezője a Fülesbagoly Alapítvány, főtámogatója az Artisjus Egyesület. A program idén kapcsolódik az Artisjus által indított „2025: A Magyar Dalszerzés Éve” kezdeményezéshez is.

