hero
Kreatív

Rovat:

Reklám
Becsült olvasási idő: 1 perc
Magyar zene szól több mint kétezer helyszínen szeptember 20-án

Szeptember 20-án immár negyedik alkalommal rendezik meg az „Él a Zene!” elnevezésű kezdeményezést, amely a magyar könnyűzene népszerűsítését tűzte ki célul. Az akcióhoz idén is több mint kétezer üzlet, szálloda, étterem, benzinkút, illetve egyéb vendéglátóipari egység csatlakozott, ahol kizárólag magyar zene fog szólni az adott napon.

 

Újdonságként sportlétesítmények és sportszervezetek is bekapcsolódnak a programba: magyar dalok szólnak majd többek között a Ferencvárosi Torna Club, az MTK Budapest, a Győri ETO KC és a Puskás Akadémia rendezvényein. A Magyar Kézilabda Szövetség támogatásával például a magyar–svéd női kézilabda-válogatott tatabányai mérkőzésén is hazai szerzők művei hallhatók. Hasonló módon vesz részt a programban a Magyar Repülőkorong Szövetség is.

A kezdeményezéshez három ismert sportoló is csatlakozott nagykövetként: Berki Krisztián olimpiai bajnok tornász, Póta Georgina kétszeres Európa-bajnok asztaliteniszező, valamint Simon Petra kézilabdázó, aki a Fradi és a magyar válogatott irányítója.

A programot négy háttérzene-szolgáltató – a MoodMedia, a 3G Multimédia, a Music Engine és a KittoMedia – biztosítja, emellett több rádió és zenetévé is részt vesz az eseményben. Szeptember 20-án több médium kizárólag magyar zenét játszik, többek közt a Radiocafé, a Klasszik Rádió, a Zebrádió és a Sláger TV. Szintén részt vesz a programban mintegy 100 iskolarádió is a DUE Médiahálózat koordinálásával.

Az Él a Zene! nap szervezője a Fülesbagoly Alapítvány, főtámogatója az Artisjus Egyesület. A program idén kapcsolódik az Artisjus által indított „2025: A Magyar Dalszerzés Éve” kezdeményezéshez is.